MŽNL Jalžabet u Hrastovskom osigurao jesenski naslov, u gostima slavio i Novi Marof

Objavljeno: 22.11.2015. 20:54

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:08

Županijski derbi Međužupanijske nogometne lige Zadrugar – Jalžabet bio je krajnje dramatičan, a na kraju su preokretom u zadnjih 15 minuta gosti proslavili 11. ovojesensku pobjedu i naslov jesenskog prvaka lige kolo prije kraja. Novi Marof je slavio u Pušćinama, a Zelengaj izgubio u Cirkovljanu. Još jučer uvjerljive su poraze doživjeli i Varteks i Plitvica iz Gojanca.

Jalžabet je jesenski prvak Međužupanijske lige Čakovec – Varaždin! U 14 odigranih kola Jalžabet je upisao čak 11 pobjeda, dva remija i jedan jedini poraz (4:1 u Novome Marofu, još tamo u 5. kolu) i kolo prije kraja osigurao jesenski naslov, sa čak šest bodova prednosti pred drugoplasiranom preloškom Mladosti, sedam u odnosu na Rudar iz Murskog Središća, osam više od Nedelišća... U zadnjem kolu Jalžabećane će čekati prava poslastica, derbi protiv Rudara iz Murskog Središća, glavnog rivala veći dio jeseni...

Jalžabet je uspješno prošao i predzadnju ovojesensku prepreku zvanu Zadrugar, iako se 15 minuta prije kraja utakmice u Hrastovskom nije tako činilo. Kobnih je po Jalžabet ili sretnih po Zadrugar bilo uvodnih malo više od 20 minuta, naime domaći su poveli čak 2:0 golovima Katalenića u 15. i Struškog u 24. minuti. Povratak lidera u utakmicu najavio je dvije minute prije odmora Vitez, smanjivši na 2:1, a taj je rezultat stajao sve do 76. minute. I onda se ukazao, a tko drugi nego naj-strijelac Tomislav Medved, izjednačio na 2:2, da bi pet minuta prije kraja Mihael Jerebić donio veliku pobjedu Jalžabetu. Zadrugar – Jalžabet 2:3.

Novi Marof je u Pušćinama slavio 1:0 golom Matea Sakača već u 25. minuti utakmice, dok je Zelengaj izgubio u Cirkovljanu od Naprijeda 2:1, a također je sve riješeno u prvom pluvremenu – Trstenjak u 12. i Martinec u 16. minuti odveli su domaće do 2:0 vodstva, a neposredno pred odlazak na odmor smanjio je iz kaznenog udarca Goran Vugrinec. U nastvaku se rezultat nije mijenjao. Još jučer, Vareks je uvjerljivo poražen u Prelogu, Plitvica iz Gojanca još uvjerljivije u Nedelišću.

Rezultati 14. kola MŽNL: Zadrugar – Jalžabet 2:3, Pušćine – Novi Marof 0:1, Mladost Komet – Varteks 4:1, Nedelišće – Plitvica (G) 6:0, Naprijed – Zelengaj 2:1, Rudar (MS) – Graničar (K) 1:2, Sloboda (S) – Međimurec 1:2, Centrometal – Polet (SvMnM) 2:2.

Poredak: 1. Jalžabet 35 bodova (gol razlika 43:21), 2. Mladost Komet 29 (37:19), 3. Rudar (MS) 28 (32:16), 3.... 8. Novi Marof 20 (24:31), 9. Zadrugar 17 (22:21), 10. Varteks 16 (18:28), 11. Plitvica (G) 16 (16:33)... 16. Zelengaj 9 (16:36).

U idućem kolu će veliki derbi prvenstva igrati dakle Jalžabet i Rudar (MS), Novi Marof će ugostiti prelošku Mladosrt Komet, Varteks će biti domaćin Slobodi iz Slakovca, Plitvica Naprijedu iz Cirkovljana,a Zelengaj Pušćinama. U goste će jedino Zadrugar i to u Dunjkovec.