MŽNL: Plitvici županijski derbi, slavili i Zelengaj i Jalžabet

Objavljeno: 02.11.2014. 19:32

U županijskom derbiju 13. kola Međužupanijske nogometne lige sastali su se aktualni viceprvak i prvak Prve ŽNL Varaždin, Plitvica iz Gojanca i Zadrugar. Gojančani su slavili 3:2 u vrlo neizvjesnoj utakmici. Pobjede su upisali i Zelengaj na neugodnom gostovanju kod čakovečke Sloge, kao i Jalžabet na svojem stadionu protiv Naprijeda iz Cirkovljana.

Plitvica iz Gojanca je dakle, nakon neprepoznatljivih izdanja u prvim kolima aktualne međužupanijske lige, nanizala u zadnja dva kola u dva županijska derbija dvije identične – 3:2 pobjede. Najprije je prošlog vikenda u Novome Marofu „okrenula“ vodstvo domaćina od 2:0 u svoju 3:2 gostujuću pobjedu, sad pak je protiv Zadrugara povela 2:0 nakon 38 minuta igre. Zajedničko je još utakmicama u Novome Marofu i danas u Gojancu i to da je i oba gola za preokret u Marofu (za izjednačenje na 2:2 i za pobjedu 3:2) i oba gola sada za vodstvo 2:0 postigao isti igrač – Krunoslav Buhin.

Bilo je to sjajno prvo poluvrijeme utakmice Plitvica – Zadrugar, koje ni približno nije završilo tim drugim golom Buhina u 38. minuti. Momčad iz Hrastovskog je u samo tri minute, u 41. i 44. minuti, izjednačila na 2:2, a Plitvica je još stigla povesti – iz kaznenog udarca, u 45. minuti. Pogađate, strijelac je bio – Buhin. Još jedan raritet je da su svih pet pogodaka u županijskom derbiju zabijali igrači s brojem 9 na leđima – za Plitvicu je spomenuti Buhin bio trostruki strijelac, a za Zadrugar je oba pogotka postigao Dražen Vukina.

Nakon efikasnog prvog poluvremena, u Gojancu su u nastavku mreže mirovale, 3:2 je ostao rezultat i po isteku 90 minuta igre. Zato su druga poluvremena itekako „igrala“ u vrijednim pobjedama Zelengaja i Jalžabeta. Momčad iz Kučana je na neugodnom gostovanju u Čakovcu kod Sloge pobijedila 2:1. Mario Šelek je sredinom prvog poluvremena doveo Zelengaj u vodstvo, Sloga je izjednačila u 57. minuti igre golom Kosaleca, ali je deset minuta prije kraja sjajni mladi napadač Zelengaja Valentino Mlakar zabio za pobjedu zelenih. I Jalžabet je na poluvremenu vodio 1:0, pa u samoj završnici potvrdio pobjedu s dva nova pogotka (u 87. i 90. minuti), za na kraju visokih 3:0. Tomislav Medved bio je strijelac prvog i trećeg pogotka za Jalžabet, ovog drugog je dodao Dubravko Car.

Veliko je pitanje što se događa Novome Marofu. Momčad koja je jedno vrijeme bila u samom vrhu ligaškog poretka, koja je prije dva tjedna deklasirala Zadrugar (6:3), najprije je prošlog vikenda doživjela već opisani 2:3 poraz od Plitvice iz Gojanca da bi danas u Prelogu izgubila čak – 9:2! Novomarofčani su poveli golom Nedima Halilovića već u 5. minuti, međutim već u 9. i 14. minuti domaći su preokrenuli, do odmora i povećali svoju prednost na 3:1, a onda u nastavku – još šest lopti u novomarofskoj mreži. Ovaj još jedan svoj, drugi gol, Novi Marof je zabio u 80. minuti, iz kaznenog udarca (strijelac Ivan Horvat).

Ivančica i Plitvica iz Selnika upisale su identične, domaće 0:3 poraze, od Pušćina odnosno Poleta iz Svetog Martina na Muri, a zanimljivo je bilo i u međimurskom derbiju gdje su Centrometal i Sloboda (S) podijelili bodove, 3:3. Derbi idućega kola bit će u Hrastovskom, kamo dolazi lider Nedelišće, županijski će derbi igrati Novi Marof i Jalžabet.

Rezultati 13. kola MŽNL Čk-Vž: Plitvica (G) – Zadrugar 3:2, Sloga (Čk) – Zelengaj 1:2, Jalžabet – Naprijed 3:0, Mladost Komet (P) – Novi Marof 9:2, Ivančica – Pušćine 0:3, Plitvica (S) – Polet (SvMnM) 0:3, Centrometal – Sloboda (S) 3:3, Rudar (MS) – Graničar (K) 4:0, Nedelišće – slobodno.

Poredak nakon 13. kola: 1. Nedelišće 34 bod (gol razlika 44:10), 2. Sloboda (S) 27 (26:20), 3. Graničar (K) 26 (32:24), 4. Zelengaj 25 (36:29), 5. Rudar (MS) 22 (25:12), 6. Zadrugar 19 (30:25)... 9. Jalžabet 18 (27:17), 12. Novi Marof 15 (36:39)... 15. Plitvica (G) 12 (15:25), 16. Plitvica (S) 4 (10:36), 17. Ivančica 0 (5:47).