MŽNL Sedmica Jalžabeta protiv Zelengaja, Zadrugar dobio Nedelišće, Gojančani slavili u Kotoribi

Objavljeno: 28.09.2015. 08:59

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 11:26

Tri od šest predstavnika Varaždinske županije u Međužupanijskoj ligi slavilo je ovog vikenda, dok su – uz Zelengaj – poraze upisali Varteks, ugostivši po kazni u Novome Marofu momčad Pušćina, kao i Novi Marof na gostovanju u Dunjkovcu.

Jalžabet je još jedno svoje efikasno izdanje počeo tek u 37. minuti i to – autogolom 17-godišnjeg Vrčeka. Do tog trenutka mreže su mirovale, od toga trenutka Jalžabet je u svega 15 minuta igre stigao do velikih 4:0. Do odmora je Hanc povisio na 2:0, u 49. minuti zabio i prvi strijelac lige Medved, u 51. minuti isti je igrač iz kaznenog udarca povisio na 4:0. U 63. minuti Magić je zabio i peti za Jalžabet, 13 minuta prije kraja Vugrinec zabio počasni za 5:1, međutim Jalžabećani su stigli utrpati još dva – Dušak u 79. i Jerebić u 87. minuti, za konačnih 7:1.

Aktualni prvak Nedelišće uspio je i treće gostovanje kod predstavnika Varaždinske županije izgubiti. Nakon poraza u Jalžabetu (3:1) i Jalkovcu od Varteksa (2:1), sada je slavio i Zadrugar, s minimalnih 1:0. Jedini pogodak je Antonio Zubčić u samoj završnici utakmice, šest minuta prije kraja.

Važnu gostujuću pobjedu upisala je Plitvica iz Gojanca u Kotoribi, a sve vrijedno spomena se događalo u zadnjih pola sata. Prvo je u 61. minuti Kruno Buhin iz kaznenog udarca doveo Gojančane u vodstvo da bi na isti način, tri minute prije kraja, poravnao vratar Graničara Dino Jambres. Nije međutim bilo gotovo, u drugoj minuti sudačke nadoknade veliko slavlje Plitvici pogotkom je osigurao Vlatko Zgrebec.

Varteks je, po kazni nakon nereda „navijača“ u Cirkovljanu, morao Pušćine ugostiti 20 kilometara od matičnog Jalkovca. Ideja da se sportski duh samoga kluba (i većeg dijela navijača) pokaže jasnom porukom da se kazna odradi baš u Cirkovljanu nije prošla i izabran je Novi Marof. A tamo su Pušćine pod vodstvom bivšeg trenera Varteksa Dejana Cara uzele sve; nakon 0:0 u prvom poluvremenu „goste“ je u 59. minuti u vodstvo doveo Karlo Levanić, a šest minuta prije kraja utakmicu je golom za 0:2 zaključio Nikola Špicer.

Novi Marof pak se loše proveo u Dunjkovcu, iako je – odlično počeo. Već u 3. minuti Mateo Sakač doveo je Novomarofčane u vodstvo, ali je isto tako već u 19. minuti Piškor izjednačio, a samo dvije minute kasnije Novak i preokrenuo na 2:1 za Međimurec. U 37. minuti je već bilo 3:1 (strijelac Vabec), a odmah početkom nastavka je i Hrustek zabio za 4:1, što je i ostao konačan rezultat.

Rezultati 6. kola MŽNL: Jalžabet – Zelengaj 7:1, Graničar (K) – Plitvica (G) 1:2, Zadrugar – Nedelišće 1:0, Varteks – Pušćine 0:2, Međimurec – Novi Marof 4:1, Rudar (MS) – Centrometal 2:0, Sloboda (S) – Naprijed 1:1, Mladost Komet – Polet (SMnM) 6:1.

Poredak: 1. Rudar (MS) 16 bodova (gol razlika 19:6), 2. Jalžabet 13 (22:11), 3. Mladost Komet 10 (16:9), ... 7. Plitvica (G) 10 (6:10), 8. Novi Marof 9 (12:13)... 12. Zadrugar 7 (7:9), 14. Varteks 6 (6:10)... 16. Zelengaj 3 (6:17).

U idućem kolu dva županijska derbija, u Gojancu gdje gostuje Jalžabet i u Novome Marofu gdje (opet) dolazi Varteks. Zadrugar će putovati u Cirkovljan, a Zelengaj ugostiti Međimurca iz Dunjkovca.