MŽNL Zelengaj u Ivancu deklasirao Varteksa, slavili i Jalžabet i Zadrugar

Objavljeno: 11.10.2015. 23:53

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

U županijskom derbiju odigranom „na neutralnom terenu“ u Ivancu, kučanski je Zelengaj s glatkih 3:0 pobijedio sastav Varteksa. Jalžabet je upisao novu, već šestu pobjedu u osam kola, sa čak 4:0 protiv Poleta iz Svetog Martina, a puni je plijen uzeo i Zadrugar, pobijedivši 3:1 Pušćine. Novi Marof je uzeo vrijedan bod u Slakovcu (1:1), a Plitvica iz Gojanca izgubila je 3:1 u Dunjkovcu.

Malo je tko prognozirao ishod županijskog derbija kakav se dogodio, bez obzira što je NK Varteks zbog treniranja strogoće ŽNS Varaždina morao i drugu domaću utakmicu igrati kao gost, te je nakon Novog Marofa za novog domaćina izabrao Ivanec. Fenjeraš Zelengaj je naime protutnjao terenom Gradskog stadiona u Ivancu i s glatkih 3:0 upisao svoju drugu pobjedu. Za prvi tuš pobrinuo se Valentino Mlakar već u 19. minuti, da bi četiri minute prije odmora autogolom Vrbnjaka Zelengaj poveo 2:0. Konačnih 0:3 postavio je Matija Soldatek, u 65. minuti.

Jalžabet pak je novom, sada 4:0 pobjedom protiv Poleta iz Svetog Martina na Muri, zadržao prvo mjesto na tablici, ne trebamo vjerojatno ni spominjati da je najefikasniji u domaćim redovima bio Tomislav Medved, popravivši svoj konto s nova dva pogotka na njih već 15 u osam odrađenih kola. Preostala dva gola djelo su Mihaela Jerebića i Vedrana Magića.

Suveren je bio Zadrugar protiv Pušćina. Već u 5. minuti je Kristijan Katalenić zabio iz kaznenog udarca za 1:0, 20 minuta kasnije je Dario Prlog povećao prednost, a početkom nastavka (58. minuta) Dražen Vukina zabio za 3:0 Zadrugara. Pušćine su uspjele tek ublažiti poraz, golom Ignjića 13 minuta prije kraja.

Novi Marof je izborio vrijednih 1:1 u Slakovcu kod Slobode, Novomarofčani su vodili od 13. minute golom Dominika Zeka, izjednačio je također u prvom poluvremenu (36. minuta) Petek. Gojančani su, poput Varteksa, ostali bez ikakvog plijena, u Dunjkovcu su od Međimurca izgubili 3:1.

Rezultati 8. kola MŽNL: Varteks – Zelengaj 0:3, Jalžabet – Polet (SvMnM) 4:0, Zadrugar – Pušćine 3:1, Sloboda (S) – Novi Marof 1:1, Međimurec – Plitvica (G) 3:1, Rudar (MS) – Naprijed 1:0, Mladost Komet – Graničar (K) 1:0, Centrometal – Nedelišće 0:4.

Poredak: 1. Jalžabet 19 bodova (gol razlika 28:12), 2. Rudar (MS) 19 (20:7), 3. Mladost Komet 16 (21:10), ... 9. Zadrugar 10 (11:12), 10. Novi Marof 10 (14:17), 11. Plitvica (G) 10 (8:15), 12. Varteks 9 (9:14)... 16. Zelengaj 6 (9:18).

U idućem kolu dva nova županijska derbja. Plitvica iz Gojanca će ugostiti Varteks, a Novi Marof Zadrugara. Lider Jalžabet će gostovati u Kotoribi, a Zelengaj biti domaćin Slobodi iz Slakovca.