Plivanje

Nika Dobovičnik osvojila dva zlata i broncu na mitingu Medo u Zagrebu

Objavljeno: 25.01.2016. 10:38

Zadnja izmjena: 16.02.2016. 10:47

Ukupno 18 kadeta i mlađih kadeta Baroka nastupilo je proteklog vikenda u Zagrebu na mitingu Medo, a najuspješnija predstavnica Baroka bila je mlađa kadetkinja Nika Dobovičnik koja je osvojila ukupno tri odličja.

Bio je to 4. ovogodišnji miting iz Mini Grand Prix serije, a nastupilo je 326 natjecatelja iz 18 klubova.

Dobovičnik je bila zlatna u utrkama 200 i 400 slobodno te brončana na 100 slobodno. Zauzela je i 5. mjesto u utrci 200 mješovito. Na kraju natjecanja nagrađivani su najuspješniji pojedinci, a Nika Dobovičnik dobila je nagradu za najvrjedniji rezultat u kategoriji mlađih kadetkinja. Pehar i nagradu sponzora zaslužila je za rezultat u disciplini 400 slobodno koji joj je donio najviše bodova.

U jakoj konkurenciji četvrta mjesta osvojili su Luka Štumberger na 200 prsno i 400 mješovito te Jakov Igrec na 200 delfin. Mila Mitrović bila je 5. na 200 prsno.

Barok su predstavljali i Vid Ilčić, Matej Čok, Erik Hunjek, Dorian Klepač, Luka Kokotec, Bruno Obrstar, Karlo Rogina, Ivan Turkalj, Fran Čurdija, Lana Cvetko, Elena Balažinec, Katja Balažinec i Dora Jurak.

Oko 60 članova Baroka svih natjecateljskih kategorija nastupiti će 06. i 07.02. na Regionalnom prvenstvu koje se održava u Sisku.