Zadrani s dva eurogola Santinija odnose bodove iz Varaždina

Objavljeno: 07.08.2011. 20:02

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

Nogometaši Varaždina izgubili su i tre?u utakmicu na po?etku prvenstva, bolji je bio Zadar, za kojeg je Santini postigao dva prekrasna pogotka.

Zadarski nogometaši odnose iz Varaždina sva tri boda. U utakmici 3. kola Prve HNL bili su bolji od doma?ih nogometaša rezultatom 1-2 (0-2).

Strijelac oba pogotka za Zadar bio je Ivan Santini, prvo je pogodio rašlje s dvadesetak metara, a potom je škaricama sa šesnaest metara spremio loptu u mrežu Mrmi?a. Strijelac za Varaždin bio je veteran Vugrinec u 72. minuti.

NK VARAŽDIN - NK ZADAR 1-2

TIJEK SUSRETA:

90'+3' - Gotova je utakmica u Varaždinu, doma?ini su upisali i tre?i poraz u prva tri kola Prve HNL
90' -
Sijevnula je kontra Zadrana, ali lopta prolazi pokraj vratnice
85' -
Pokušava ponovno Golubar iz daljine, bez uspjeha, vremena za izjedna?enje je sve manje, a prilika i dalje nema
79' -
Varaždinci imaju veliku šansu za izjedna?enje, loptu uba?enu na drugu vratnicu Vugrinec ne uspijeva zahvatiti dobro glavom i loptu šalje s nekoliko metara pokraj vratnice
72' - Šafari? iz kornera loptu nabacuje na drugu vratnicu, Vugrinec tešku loptu zaustavlja prsima i iz mrtvog kuta poga?a za smanjenje vodstva!
72' - GOOOOOOL 1-2, Davor Vugrinec!!
69' -
Jedan od rijetkih izleta Zadrana na polovicu doma?ina mogao je završiti kobno za Varaždin, no Bilen je imao snage samo do šesnaesterca, gdje se spetljao
65' -
Utakmica se i dalje igra pred šesnaestercom Zadra, ali Varaždin ne uspijeva stvoriti nikakvu konkretnu šansu, obrana Zadra sve uspijeva o?istiti na vrijeme
60' -
Druga izmjena u Varaždinu, iz igre izlazi Marko Trojak, ulazi Davor Vugrinec
56' -
Prva prilika za Varaždin u drugom poluvremenu, Golubar je prošao kroz gustu obranu gostiju i s dvadesetak metara puca, ali lopta odlazi uz vratnicu
53' -
Uspio je kona?no Varaždin probiti lijepom akcijom bunker Zadrana, ali umjesto da puca s ruba šesnaesterca u izglednoj prilici, Šafari? pokušava podaliti loptu za Sa?era, koju obrana Zadra odnosi
50' -
Ništa se zanimljivijeg ne doga?a u prvih pet minuta nastavka, Varaždin pokušava probiti bunker Zadrana, ali bez uspjeha
46' -
Po?elo je drugo poluvrijeme u kojem Varaždinci love dva gola minusa s igra?em više

1. Poluvrijeme
45'+2 -
Završilo je prvo poluvrijeme u kojem su Zadrani došli do velikog vodstva s dva prekrasna gola Santinija, koji je uz vratara Zadrana Ježi?a prvo ime susreta. U nastavak susreta gosti ?e u?i s igra?em manje
44' -
Šafari? iz slobodnog udarca nakon isklju?enja odli?no puca, ali Ježina još jednom odli?nom intervencijom vadi loptu ispod pre?ke za novi korner Varaždinaca
43' -
?ini se da je Jonji? dobio drugi žuti karton zbog prigovora pri postavljanju živog zida
42' - Crveni karton za Zadrane - isklju?en je Matej Jonji?
39' -
Ježina skida još jednu odli?nu priliku Varaždinaca, ovaj puta Glavina neometan s desetak metara glavom puca u okvir, ali zadarski golman ponovno je na mjestu

35' - Rijetko vi?en gol u HNL-u postiže Ivan Santini, jednu visoku loptu odbijenu od obrane Varaždina, Santini "škaricama" sa šesnaest metara sprema u mrežu Mrmi?a! Mrmi? je bio na lopti, ali je nije uspio uhvatiti. U samo pet minuta Santini je zabio dva prekrasna gola!
34' - FANTASTI?AN GOL 0-2 za Zadar
31' -
Žuti karton za Antonia Mrši?a, zbog pretjeranog slavlja nakon vodstva gostiju
30' - Zadrani dolaze u vodstvo nakon lijepog gola Santinija, koji je s dvadesetak metara lijepo plasirao loptu u gornji kut nemo?nog Mrmi?a. Bio je to nastavak akcije u kojoj je prvo Vasilj ispremiješao obranu doma?ih i pucao prizemno u kut, ali Mrmi? je uspio obraniti jak udarac
30' - GOOOOL 0-1 za Zadar, strijelac Ivan Santini!
27' -
Mrši? iz slobodnog udarca s oko 30 metara oštro tu?e, Mrmi? je na mjestu
25' -
Conjar je napravio odli?an prodor od centra do nekih dvadesetak metara od gola Zadrana i upu?uje prizemni udarac, no lopta prolazi pokraj vratnice
22' - Ježina skida "jedan na jedan" Golubaru -
odli?no je Golubar povukao od centra loptu, nanizao nekoliko igra?a i odigrao dupli pas sa Sa?erom. Našao se sam pred Ježinom, koji odli?no skida udarac Golubara. Bila je to stopostotna šansa!
20' -
Tridesetak navija?a Tornada iz Zadra pokupilo je pljesak malobrojnih gledatelja za transparent "Toga jutra u Kninu oslobodili ste Domovinu. Tada veliki, danas mali, heroji su nam šaptom pali"
17'
- Prva prava prilika za Zadar, loptu uba?enu sa strane Mrši? s pet metara glavom upu?uje u okvir, Mrmi? odli?no skida loptu na gol liniji
13' - Velika šansa za Sa?era -
Glavina se odli?no izborio za loptu na korner liniji i u klize?em startu namješta loptu na peterac za Sa?era koji se spetljao i neometan upu?uje mlak udarac koji Ježina brani
12' -
Gluhak se ozlijedio i Toplak ve? na po?etku susreta koristi prvu izmjenu. Ulazi Mario Lon?ar
10' -
Prvi korner na utakmici, za Zadrane. Lopta je prošetala kroz šesnaesterac, nije bilo nikakve opasnosti
6' -
Zadar se o?ito došao braniti u Varaždin, u prvih pet minuta igra?i Zadra osim golmana Ježine prakti?ki nisu "okusili" loptu
3' - Velika šansa za NK Varaždin -
loptu uba?enu s desne strane Sa?er glavom ne zahva?a dobro, ali se odbija do Golubara, koji s pet metara puca u vanjski dio mreže
2' -
Prvi udarac prema golu Zadra, Aganovi? vu?e loptu po liniji šesnaesterca, i puca prizemno u kut, ali Ježina uspijeva odbiti loptu, koju zadarska obrana ?isti
1'
- Po?ela je utakmica, pred oko petstotinjak gledatelja. Na golu NK Varaždina debitira Ante Mrmi?, sin "bron?anog" reprezentativca Marijana Mrmi?

SASTAVI:

NK Varaždin: Mrmi? -Tkal?i?, Conjar, Gluhak, Šimek - Aganovi?, Šafari?, Glavina, Golubar - Sa?er, Trojak
NK Zadar: Ježina - Con, Jonji?, Bilen - Maruna, Jerbi?, Begonja, Vasilj, Mrši?, Sura? - Santini