Nova pobjeda Dabrova: Na Dravi pao i Poreč

Piše: eVarazdin.hr

Objavljeno: 18.09.2013. 15:07

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Rukometaši Varaždina stigli u utorak 18. rujna do svoje druge pobjede, svladavši Poreč rezultatom 29:24, a bila je to čvrsta i teška utakmica, u kojoj su Dabrovi do pobjede stigli tek i posljednjem dijelu susreta.

Već u petak naši rukometaši igraju i utakmicu trećeg kola, protiv vinkovačke Spačve, a onda u subotu, 28. rujna, s počekom u 19 sati u Areni, i protiv istarskog Buzeta.

Bila je to vrlo čvrsta i teška utakmica, dvaju ekipa koje bi trebale konkurirati za vrh Premijer lige. Prvo poluvrijeme gledamo vrlo izjednačen rukomet, a završilo je s minimalnom prednošću domaćih rukometaša (15:14). Mataija i odlični Cvitković na golu bili su najzaslužniji za egal rezultat gostiju.

U nastavak domaćin kreće agresivnije i angažiranije, bude se vratari i vanjska linija, pa je prednost vrlo brzo četiri gola razlike. Nažalost nisu prelomili susret u svoju korist s većom razlikom, već se Poreč držao praktički do posljednjeg dijela utakmice, kada raspucani Tokić (7), Horvat (5), Jeftić (5) i Herman (5) ipak okreću susret u svoju korist.

Već u petak GRK Varaždin igra i novu utakmicu, u Vinkovcima protiv Spačve, a nakon toga se Dabrovi opet vraćaju na Dravu, gdje će 28. rujna, s početkom u 19 sati igrati protiv Buzeta.

Varaždin – Poreč 29:24 (15:14)

Arena Varaždin. Gledatelja 500. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd).

Varaždin: Vidaček, Trojko, Jeftić 5, Horvat 5, Kontrec, Vincek 1, Melnjak 2, Tokić 7, Sršen 1, Kuduz, Težak, Balent, Mišković, Herman 5, Marčec 3.

Poreč: Cvitković, Ćosić 3, Mataija 7, Perhat, Thoss 2, Petrić, Gudić 2, Galijot 5, Gavrić, Rađaković 3, Buvinić 2, Sinožić.

Sedmerci: Varaždin 4 (3), Poreč 5 (2). Isključenja: Varaždin 10, Poreč 8 minuta.