Odbojkaši Varaždin Volleya slavili u Splitu, djevojke izgubile od Olimpika

Objavljeno: 22.11.2015. 09:31

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:08

Varaždin Volley je ove subote imao dvostruki gostujući program. U sklopu Prve A lige Skupina 2, odbojkaši Varaždin Volleya gostovali su u Splitu, dok su djevojke u Prvoj B ligi bile gošće Olimpika u zagrebačkoj dvorani Sutinska vrela. Dečki su u Splitu slavili 3:1, a identičnim su rezultatom Varaždinke poražene od Olimpika.

Izabranici Josipa Kleina u Splitu su pokazali pravi karakter. Naime i prvi i drugi set dobili su na razliku (25:23, 26:24), na identičan su način doduše i treći izgubili (23:25) da bi u četvrtom bili puno stabilniji i dobivenim setom 25:18 uzeli sva tri boda (3:0 i 3:1 pobjede nose tri, a 3:2 pobjeda dva boda). S novom, trećom pobjedom u šest odigranih utakmica, varaždinski odbojkaši drže četvrto mjesto na samo bod zaostatka za trećim Borovom, koji ih je dobio u Varaždinu na startu prvenstva i kod kojega gostuju idućeg vikenda.

Odbojkašice Varaždin Volleya pak su sa zagrebačkim Olimpikom odigrale meč pun oscilacija. Izgubile su prvi set 25:17 da bi zablistale u drugom i osvojile ga sa super uvjerljivih 25:13. Nije to međutim donijelo preokret, u neizvjesnom trećem Zagrepčanke su slavile 25:22 da bi u četvrtom Varaždinke skroz pale i izgubile 25:14. Nakon tri uzastopne pobjede dogodio se poraz, a novi test kvalitete će trenutačno petoplasirane Varaždinke imati dolazećeg vikenda, protiv prvih susjeda na tablici, OK Velike Gorice.