Održane kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u ping pongu

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 15.12.2015. 17:17

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:08

U novoj dvorani SRC Gorčica u Šenkovcu, u organizaciji STK Starr iz Varaždina i STK Šenkovec odigrane su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u ping pongu 2016. godine, koje će se održati u Londonu, a prvo mjesto osvojio je Žarko Valentić iz Zagreba.

On je u finalu svladao prošlogodišnjeg pobjednika Marka Habijanca iz Velike Gorice rezultatom 2:1. Treće mjesto osvojio je Željan Gačina iz Zagreba pobijedivši Varaždinca Marka Gredelja rezultatom 2:0, dok su peto i šesto mjesto podjelili su Dražen Borovec iz Varaždina i Nenad Raičević iz Crne Gore. Uz igrače iz Hrvatske nastupili su i igrači iz Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

STK Starr tako djeluje i na planu omasovljenja rekreativnog bavljenja sportom. Nakon završetka sezone u Superligi i to osvajanjem naslova jesenskih prvaka, okreće se ponovo radu s mladima. Tako će biti domaćini 19. i 20. prosinca u GSD Varaždin TOP 12, natjecanju mlađih kadeta, mlađih kadetkinja, juniora i juniorki, što je još jedno priznanje članova kluba.