Opet bolan poraz: Krojači pokleknuli u – 93. minuti!

Objavljeno: 21.09.2014. 22:18

Nogometaši Varaždina i s drugog se slavonskog gostovanja u samo tjedan dana vraćaju puni gorčine; u Pleternici su od Slavije primili gol u 89. minuti i izgubili 1:0, danas su u Antinu izgubili identično, ali golom u – trećoj minuti nadoknade!

Kad u dvije utakmice, protiv momčadi koje su u trenutku dolaska u goste držale prvo mjesto na tablici, od 180 minuta igre čak 179 imate pozitivan rezultat, a u obje doživite poraz, ne možete ne biti razočarani. Upravo se to dogodilo u posljednja dva kola „Solomunovim bebama“, mladi nogometaši Varaždina oba su puta izgubili 1:0. Kao i prošle jeseni, skupo se plaća danak neiskustvu.

U Antinu, selu 18 kilometara udaljenom od Vinkovaca, domaća je Mladost upisala četvrtu pobjedu u šest trećeligaških kola i time „skinula“ s prijestolja ludbrešku Podravinu. Međutim, momčad Varaždina koja se opet „jedva skupila“ pružala je otpor sve do kobne sudačke nadoknade, kad je iz slobodnog udarca nakon prekršaja 18-godišnjeg Marića, doslovno u posljednjem napadu, netko od domaćih glavom zabio odlučujući pogodak. Nakon kojeg se više nije ni igralo.

Mladost Antin i Varaždin opet se sastaju u srijedu, u utakmici 1/16 finala Hrvatskog nogometnoga kupa.

Rezultati 6. kola Treće HNL Istok: Podravina – Bjelovar 3:2, Mladost (A) – Varaždin 1:0, Međimurje – Đakovo Croatia 2:0, Belišće – Koprivnica 1:0, Mladost (Ž) – Slavija 0:0, Slavonija – Virovitica 4:0, Vukovar 1991 – BSK 3:3, Višnjevac – Oriolik 1:0.

Poredak nakon 6. kola: 1. Mladost (A) 13 bodova (gol razlika 12:3), 2. Podravina 13 (14:8), 3. Slavija 12 (7:3), 4. Višnjevac 12 (7:5), 5. BSK 11 (14:10), 6. Mladost (Ž) 11 (11:8)... 12. Varaždin 6 (5:7)... 14. Đakovo Croatia 4 (5:10), 15. Oriolik 1 (2:10), 16. Virovitica 0 (5:21).