Osam medalja za slobodaše na Prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke i juniore

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 09.06.2015. 11:01

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Članovi Atletskog kluba Slooda proteklog vikenda nastupili su na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore i juniorke te osvojili osam medalja.

Orhidea Lešćak osvojila je srebo u utrci na 100 metara prepone s osobnim rekordom 15,35, Ivan Novko je na 100 metara istrčao je svoj osobni rekord u vremenu 11,58 i osvojio broncu. Medaljom istog sjaja okitili su se i Goran Strelec u utrci na 2000 metara zapreke rezultatom 7:10.13 i Jan Ožeg u bacanju kugle s bačenih 14,40 metara.

Drugog dana natjecanja dominirali su slobodini bacači. Tako su svojim osobnim rekordima zlato osvojili Jan Ožeg u bacanju kladiva rezultatom 55,91 metara, Vinko Kopjar bacivši disk 48,50 metara i Franja Želimorski u bacanju koplja s dalekih 48,90 metara što je ujedno i još jedanput potvrđena norma za Svjetsko prvenstvo u Kolumbiji.

Od juniorki još valja istaknuti brončanu medalju i osobni rekord Ane Majdak u bacanju koplja koji iznosi 40,58 metara.

Atletski klub Sloboda je tako s osam osvojenih medalja zauzeo izvrsno četvrto mjesto u poretku od 18 klubova.