PK Barok: Lani Sokač srebro i bronca, Martini Štefinec dva srebra

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 24.11.2013. 17:08

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Pliva?i PK Barok nastupili su protekla dva vikenda na ?ak tri natjecanja te ostvarili zapažene uspjehe.

Na jakom me?unarodnom mitingu Mladost u Zagrebu 16. i 17. studenog nastupilo je i ?etvero seniora i juniora Baroka: Dario Štefinec, Mario Vlahinja, Karlo Rajkovi? i Tihana Gazdek. Natjecanje je poslužilo kao provjera forme pred nadolaze?a Ekipna prvenstva. Nastupili su u jutarnjim kvalifikacijama, zbog iznimne konkurencije nitko nije ušao u finale, ali su svi ostvarili zadovoljavaju?e rezultate.

Petero mla?ih juniora Baroka je u nedjelju 17. studenog nastupilo na 28. me?unarodnom mitingu u Celju, s kojeg su se vratili s 2 medalje. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 316 pliva?a iz 24 kluba iz Slovenije, Hrvatske te BiH.

Lana Soka? osvojila je dvije medalje za Barok: srebro u utrci 200 mješovito te broncu na 400 slobodno. Osim toga, ostvarila je plasmane u finala utrka 50 i 100 prsno u kojima se plasirala na 5. odnosno 7. mjesto.

Martin Kocijan ostvario je ?ak 3 plasmana u finala, ali je u svima ostao na korak do medalje. U finalima utrka 100 mješovito i 100 delfin bio je peti, na 50 delfin sedmi, a u utrci 200 slobodno bio je osmi.

Neven Lon?ari? bio je 4. na 1500 slobodno, Dora Mihinja? 5. na 400 slobodno, a najbolji plasman Lee ?eli? je 8. mjesto na 200 prsno.

Bazen Višnjik u Zadru bio je doma?in drugog ovogodišnjeg natjecanja Mini Grand Prix za kategorije kadeta i mla?ih kadeta, održanog 23. i 24. studenog.

Na natjecanju je nastupilo 232 natjecatelja iz 17 klubova, me?u kojima i 5 ?lanova Baroka: Martina Štefinec, Mirta Vu?eti?, Jakov Igrec, Nikola Briški i Luka Cvetko.

Veliki uspjeh u jakoj konkurenciji ostvarila je Martina Štefinec koja se u utrkama 100 i 200 prsno okitila srebrom. Osim toga, Martina je bila 6. na 400 slobodno, a 9. na 200 mješovito.

Jakov Igrec plasirao se na 5. mjesto u utrci 400 mješovito. Dobre rezultate i osobne rekorde ostvarilo je i preostalo troje natjecatelja u Zadru: Nikola Briški, Luka Cvetko i Mirta Vu?eti?.

Ina?e, po novom sustavu HPS-a Mini Grand Prix održava se u 8 hrvatskih gradova, a natjecatelji moraju nastupiti na minimalno 6 natjecanja da bi ušli u kona?ni poredak.

Sljede?e natjecanje iz serije mini GP održava se upravo u Varaždinu 7. prosinca.