Plivači i plivačice Baroka do 15 medalji u slovenskim Radencima

Objavljeno: 18.01.2015. 12:38

Članovi Plivačkog kluba Barok u subotu su nastupili na plivačkom mitingu u slovenskim Radencima te osvojili ukupno 15 odličja od kojih pet zlatnih, četiri srebrena i šest brončanih.

Na natjecanju koje se održalo u 25-metarskom bazenu nastupilo je ukupno 248 natjecatelja iz 18 klubova iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Hrvatske.

Najuspješniji predstavnik Baroka bio je 12-godišnji Matej Čok koji je osvojio čak četiri odličja, od kojih dva zlata u utrkama 50 i 100 slobodno, srebro na 50 leđno, te broncu na 100 leđno.

Tri odličja, od kojih dva zlata i broncu u istoj kategoriji osvojio je Vid Ilčić. Vid je bio najbrži u utrkama 100 mješovito i 50 delfin, a broncu je osvojio u utrci 50 prsno.

Do zlatne medalje doplivala je i Leona Juriša u utrci 50 delfin i to kao najmlađa sudionica natjecanja.

Odlične rezultate ostvario je Erik Hunjek koji je u konkurenciji sa dvije godine starijim plivačima osvojio 2 medalje. Bio je srebreni na 100 mješovito i brončani na 100 slobodno.

Jakov Igrec osvojio je srebrenu medalju u B kategoriji na 100 delfin.

Po jednu brončanu medalju u C kategoriji osvojili su: Neven Lončarić na 100 prsno i Luka Cvetko na 100 leđno, kao i Ivan Vitković na 100 delfin i Doris Hudek na 50 leđno u B kategoriji.

Na natjecanju su nastupili i: Martin Kocijan, Nikola Briški, Hrvoje Smontara, Dominik Kelemen, Danijel Gašparić, David Lazar, Luka Kokotec, Dorian Klepač, Klara Vresk, Vlatka Gašparac, Petra Gašparac, Mirta Piskač, Elena Škrapec, Ida Marić, Mirta Vučetić i Patricija Lončarić.

Sljedeći nastup seniore, juniore i mlađe juniore Baroka očekuje već u subotu 24.01. na 3. i 4. kolu Lige regije 4. koja se održava u Sisku, a poslužit će kao prva ovogodišnja provjera forme u 50 metarskom bazenu. Vikend poslije kadeti i mlađi kadeti nastupit će na Mini grand prix mitingu „Medo“ koji se održava u Zagrebu.