Plivači i plivačice Baroka osvojili sedam medalja u Koprivnici

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 09.11.2015. 10:31

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

Članovi Baroka proteklog vikenda nastupili su na 6. plivačkom kupu grada Koprivnice te osvojili sedam medalja.

U Korpivnici je nastupilo 325 kadeta, mlađih kadeta i početnika iz 14 hrvatskih klubova, a na programu su bile discipline 50 slobodno, 50 leptir, 50 leđno, 50 prsno i 100 slobodno.

Barok je predstavljalo 40 članova, od kojih 22 muških i 18 ženskih. Osvojili su ukupno 7 odličja, od kojih jedno zlatno, te po tri srebra i tri bronce.  Jedinu zlatnu medalju osvojila je kadetkinja Doris Hudek u utrci 50 leđno.

Osim toga bila je i brončana na 50 prsno. U istoj kategoriji broncu na 50 leđno osvojila je Petra Gašparac. U kategoriji mlađih kadeta treće mjesto u utrci 50 leđno osvojio je Erik Hunjek. U kategoriji početnica čak tri srebra osvojila je Leona Juriša. Bila je trća u utrkama 50 slobodno, 50 delfin i 50 leđno.

Vrijedi spomenuti da je nekoliko licenciranih sudaca iz Varaždina sudilo na natjecanju, te na taj način pomoglo u organizaciji natjecanja.