Podravini vrijedan bod iz Belišća za ostanak u vrhu 3. HNL

Objavljeno: 31.08.2014. 12:38

Za razliku od nogometaša Varaždina koji su upisali i drugi poraz u nizu, momčad Podravine se s neugodnog gostovanja u Belišću vratila s vrijednim remijem. Bolji start od Podravine ima samo Slavija iz Pleternice.

Ono što posebno daje na težini uspjehu Ludbrežana u „gradu papira“ je činjenica da se Podravina uspjela vratiti iz rezultatske negative. Belišće je naime povelo rano, Pohižek je već u 9. minuti spremio loptu iza leđa Luke Mikića, varaždinskog vratara koji je u Ludbreg stigao iz Istre 1961. Pa ipak, Ludbrežani su se uspjeli vratiti u nastavku, 24 minute prije kraja Sabol je donio vrijedan bod Podravini.

U ostalim utakmicama, uz dakako poraz Varaždina od Koprivnice (1:2), vrijedi istaknuti visoku, 5:0 pobjedu Međimurja nad Viroviticom uz dva pogotka nekadašnjeg varteksovca Stjepana Kokota te po jednim Vuka, Vukovića i dojučerašnjeg igrača Varaždina Rebernika. Vrh trećeligaškog poretka drži Slavija iz Pleternice, koja je vrijednu 3:1 pobjedu u Koprivnici u 1. kolu potvrdila minimalnom (1:0) pobjedom nad Oriolikom, golom Valentića 15 minuta prije kraja.

Rezultati 2. kola Treće HNL Istok: Belišće – Podravina 1:1, Varaždin – Koprivnica 1:2, Međimurje – Virovitica 5:0, Mladost (Ž) – BSK Bijelo Brdo 2:2, Vukovar '91 – Slavonija 2:0, Slavija – Oriolik 1:0. Utakmice Višnjevac – Bjelovar i Mladost (A) – Đakovo Croatia igraju se danas (nedjelja).

Poredak nakon 2. kola: 1. Slavija 6 bodova (gol razlika 4:1), 2. Podravina 4 (5:1), 3. BSK 5 (5:3), 4. Mladost (Ž) 4 (4:2), 5. Belišće 4 (3:2), 6. Međimurje 3 (6:2)... 14. Varaždin 0 (2:5), 15. Višnjevac 0 (0:4), 16. Virovitica 0 (0:7).