Poraz Dabrova u Mariboru, u ponedjeljak u Ormožu

Objavljeno: 16.08.2014. 19:35

Rukometaši GRK Varaždina 1930 izgubili su u pripremnoj utakmici od treće momčadi prve slovenske lige Maribor Branika 32:26, u utakmici s dosta pehova za Varaždince.

Naime, trener Silvijo Ivandija nije na raspolaganju u Mariboru imao dvojicu realno najboljih igrača, Ivana Horvata i Antu Kuduza, također ni mlade prinove Špikića i Šipića koji su s mladom reprezentacijom na Europskom prvenstvu u Poljskoj. Onda se još i u samoj utakmici nakon svega 15 minuta igre ozlijedio Vedran Huđ, najzvučnije ovoljetno pojačanje i to se u igri – moralo osjetiti. Uostalom, pokazivao je to i semafor, baš do te 15. minute Dabrovi su kontrolirali rezultat, u prvih deset minuta i vodili s dva pogotka razlike, tek je u 16. minuti domaćin prvi put poveo (8:7). Od tog trenutka Maribor Branik bolji, na poluvremenu je već bilo 17:13, u sedmoj minuti nastavka čak 22:15, na kraju je i ostalo minus šest – 32:26 u korist slovenskog predstavnika na europskoj sceni.

Ante Kaleb s 9 i Darko Cingesar sa 6 pogodaka bili su najefikasniji igrači domaćeg sastava, tri je puta Dabrovima zabio i Dominik Mišković koji je ovog ljeta zamijenio varaždinski dres mariborskim. U redovima Varaždina Ante Tokić sa 6 i Tin Kontrec s 5 golova zapaženi, kao i vratar Mislav Lončar s 14 obrana, nedovoljnih ipak za više od glatkog poraza.

Seriju pripremnih utakmica Dabrovi nastavljaju u „deželi“, u ponedjeljak gostuju kod još jednog slovenskog prvoligaša, Jeruzalem Ormoža.

MARIBOR BRANIK - GRK VARAŽDIN 1930 32:26 (17:13)

RK MARIBOR BRANIK: Taletovič (7), Čudič (2+2), Cingesar 6(1), Mišković 3, Žabič, Rožman, Fidel, Žmavc, Špelić 1, N. Krabonja, Poklar 3, S. Krabonja, Mlakar 5, Sok 5, Kaleb 9(2), Škalički; Trener: Marko Šibila.

GRK VARAŽDIN 1930: Lončar (13), Težak, Vujović 1, Jeftić 1, Huđ 3(3), Kontrec 5, Vincek 1, Sršen 2, Vidaček 2, Čelić 3, Herman, Marčec 2, Tokić 6(4), Bakliža; Trener: Silvijo Ivandija.

Sedmerci: Maribor Branik 3(3), GRK Varaždin 1930 9(7)

Isključenja: Maribor Branik 14', GRK Varaždin 1930 4'

Crveni karton: Tine Poklar (Maribor, 3x2')