Proglašeni najbolji klupski atletičari AK Varažin

Objavljeno: 29.01.2022. 09:03

Zadnja izmjena: 29.01.2022. 09:09

U prostorijama AK Varaždin, na stadionu Slobode proglasili su najbolje atletičare kluba za 2021. godinu.

Temeljem Pravilnika HAS-a o bodovanju uspješnosti klubova AK Varaždin je u 2021. godinu završio na 14. mjestu od 95 klubova. To je za sada najbolji uspjeh AK Varaždin.

Najbolji atletičari AK Varaždin za 2021. su isti kao i prethodne godine: Simona Jambrošić i Andrej Hladnik

Simonin napredak kroz godinu očit je iz utrke u utrku, a prošlogodišnji rezultati i obaranje mnogih novih osobnih rekorda to upravo i potvrđuju:

• PH u planinskom trčanju – juniorke – 1. mjesto
  • PH za juniorke, 5000 m – 1. mjesto – 18:17
  • PH za mlađe seniorke, 5000 m – 1. mjesto – 18:05;37
  • PH u cestovnom na 10 km – juniorke – 1. mjesto – 37:34
  • nastup u juniorskoj reprezentaciji Hrvatske na Prvenstvu Europe u krosu – Dublin, Irska.

Andrej Hladnik se svojim rezultatima sasvim približio najboljim dugoprugašima Hrvatske:

• 5. mjesto – maraton – novi osobni rekord 2:35;31
  • 6. mjesto polumaraton – 1:12,32
  • 5. mjesto PH u planinskom trčanju na duge staze
  • novi osobni u polumaratonu – 1:11,58 (Starek)

Za mladu nadu kluba proglašen je Jakov Štampar koji je u svojoj prvoj pravoj natjecateljskoj godini u kategoriji kadeta ostvario zaista respektabilne rezultate:

• Pojedinačno PH – kadeti – 1000m – 1. mjesto – 2:42,93
  • Kup Hrvatske – kadeti – 1000m – 1. mjesto – 2:46,13
  • Pojedinačno PH u krosu – 2000m – 3. mjesto
  • Nastup u kadetskoj reprezentaciji Hrvatske – Čakovec, dvoboj Hrvatska i Slovenija

Osim njima u pojedinačnoj konkurenciji dodijelili su i priznanja za posebne uspjehe u ekipnoj konkurenciji. Seniorska ekipa u sastavu: Andrej Hladnik, Zoran Križanić, Igor Goričanec, Neven Bihin i Goran Šimunčić osvojili su 3. mjesto na Ekipnom PH u krosu kojem smo mi bili domaćin u 3. mjesecu. Ekipnu medalju osvojili su još na PH u planinsko trčanju na duge staze – 3. mjesto (Andrej Hladnik, Igor Goričanec, Dinko Solić).