AK VARAŽDIN

Pun autobus trkača iz Varaždina nastupilo na 22. Splitskom maratonu

Objavljeno: 01.03.2022. 09:39

Zadnja izmjena: 01.03.2022. 09:53

U nedjelju je u Splitu u organizaciji MK Marijan održan 22. Splitski maraton. Osim u utrkama na 42 km i 21 km, moglo se još nastupiti i u utrci na 5 km, Trofej Dalmacije, te u utrci štafeta.

Iz AK Varaždin nastupilo je više od 50 ljubitelja trčanja koji su istrčali neku od željenih utrka.

U utrci na 5 km je ukupno nastupilo oko 300 natjecatelja, a najbolji od članova AK Varaždin bio je Karmelo Mrvica koji je u ukupnom poretku osvojio 6. mjesto istrčavši svoj najbolji rezultat na 5 km – 17:45.

U utrci na 21 km najbolji od članova AK Varaždin bio je Tomislav Vertuš koji je istrčao odličnu utrku u vremenu novog osobnog rekorda 1:22:21 i osvojio 27. mjesto.

I u maratonskoj utrci AK Varaždin imao je svoje predstavnike, a najbolji plasman ostvario je Marko Martinčić koji je istrčao novi osobni rekord u vremenu 2:47:15 te tim rezultatom osvojio odlično 11. mjesto u ukupnom poretku kod muškaraca.

Ove godine su i prvi put nastupili u kategoriji štafeta. U ekipi su bile po četiri članice, a svaka od njih trebala je otrčati 10 km dok je samo zadnja trčala 12 km. Iz ekipe Lacijevi anđeli 1 (Anita Breški, Aleksandra Pospišil, Ana-Marie Pintarić i Ivana Bunić) odlično su istrčale svoje dionice i s rezultatom 3:59:50 osvojile fenomenalno 2. mjesto u kategoriji ženskih štafeta te se zasluženo popele na pobjedničko postolje.