Rukomet: Dabrovi pružili solidan otpor Zagrebu u polufinalu Kupa

Objavljeno: 15.05.2015. 22:39

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

U Umagu se igra završni turnir Kupa Hrvatske za rukometaše, a GRK Varaždin 1930 očekivano je izgubio od PPD Zagreba (35:26) i sutra će braniti prošlogodišnju broncu, protiv Metkovića 1963.

Dabrovi su pružili solidan otpor najjačem hrvatskom rukometnome klubu, iako prednost Zagreba od početka nije dolazila u pitanje. Prvak se već nakon sedam minuta odlijepio na 5:2, Dabrovi su se povremeno približili i na gol zaostatka (10:9, 12:11), na poluvremenu je bilo respektabilnih 16:14. Zagreb je opet pojačao u nastavku, u 38. minuti prvi put otišao na plus pet (21:16), međutim Dabrovi još nisu podigli bijelu zastavu i u završnih se 10 minuta utakmice ušlo sa svega tri gola prednosti favorita (27:24). Tek u završnici se Zagreb odvojio na u konačnici (pre)visokih 35:26. Uz napomenu da je konačnom ishodu porpilično kumovao i vratarski učinak – dok su Jović i Ivić na vratima Zagreba obranili 14 lopti, Špikić i Lončar imali su svaki po – jednu(!) obranu u utakmici.

Kako je našički Nexe u prvom polufinalu sa super uvjerljivih 38:19 izbacio Metković, u nedjeljnom će finalu igrati Nexe i PPD Zagreb. Dok će Varaždin sutra (subota) u 15:30 sati braniti prošlogodišnje treće mjesto u Kupu, osvojeno lani također u Umagu upravo pobjedom nad Nexeom. Ovoga puta protivnik će biti Metković 1963, trećeplasirani klub Prve HRL rukometaša u netom okončanoj sezoni.