Rukomet: GRK Varaždin 1930 se provukao u Rijeci i zadržao vrh

Objavljeno: 23.11.2014. 16:44

U 11. kolu Premijer lige rukometaša riječki je Zamet umalo iznenadio vodeću momčad lige iz Varaždina. Svega pet minuta prije kraja Riječani su vodili 24:22 da bi Dabrovi u završnici preokrenuli 4:0 serijom i kući odnijeli pobjedu rezultatom 26:24.

Od početka je to bila vrlo neizvjesna utakmica, suprotno očekivanjima. Čak štoviše, većinu je utakmice Zamet bio u vodstvu, statistika kaže da je od 60 minuta riječke utakmice čak 32 minute Zamet imao rezultatsku prednost, 18 je minuta rezultat bio u egalu, a tek jednu šestinu susreta – 10 minuta – vodili su Varaždinci. Zamet je imao i najveću prednost u utakmici, od tri pogotka, i to u čak tri navrata (prvi put na pluvremenu – 14:11, još su Riječani vodili i 16:13 i 18:15); GRK Varaždin 1930 niti jednom u susretu nije poveo s tri pogotka prednosti.

Pa ipak, u utakmici punoj preokreta – čak je šest puta naime prevaga selila s jedne na drugu stranu – varaždinski su gosti ipak bolji iskontrolirali u kojem će trenutku zapeti i uspjeli eto prvi „presjeći vrpcu“ za pobjedu. Zametu je pripalo otvaranje utakmice (stalno vodstvo u prvih 7-8 minuta), onda je Varaždin preuzeo primat narednih 7-8 minuta, da bi onda opet Zamet poveo, držao i povećavao prednost do plus tri u poluvremenu i dalje, sve do završnih 15 minuta utakmice. Dabrovi su – nakon vodstva 6:4 u 12. minuti – prvi put opet uspjeli povesti točno toliko (12 minuta) prije kraja susreta, Marčec je u 49. minuti zabio za 19:20. I to je međutim bilo kratkog daha, u 54. minuti Zamet je opet vodio, minutu kasnije i s dva pogotka prednosti (24:22) da bi u opisanoj završnici najprije u 57. minuti Marčec i Kontrec s dva pogotka u razmaku od pola minute izjednačili rezultat, Jeftić u pretposljednjoj zabio za preokret, a Kuduz u zadnjoj minuti potvrdio pobjedu – 24:26.

Najefikasniji igrač susreta bio je Ante Tokić sa sedam pogodaka (iz devet šuteva), Kuduz je dodao pet, a Šipić i Marčec po tri pogotka, dok se u domaćim redovima najviše istaknuo vratar Dino Slavić koji je svojim obranama (njih ukupno 15) doslovno izluđivao Varaždince. Varaždince, koji su ipak uspjeli bez ogrebotina proći Rijeku i zadržati vrh tablice, na kojem će dočekati i idućeg protivnika, ove sezone vrlo solidnu Goricu.