Rukometašice Zameta ohladile Koku na minus 4

Objavljeno: 07.11.2013. 09:31

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

U derbiju 8. kola Prve Hrvatske rukometne lige za žene, Koka je na domaćem terenu u varaždinskoj Areni izgubila od vodeće momčadi lige, riječkoga Zameta – 28:32.

Bila je to utakmica u kojoj su Varaždinke odigrale odlično prvo poluvrijeme, posebno središnjih 10 minuta prvog dijela kad su – u razmaku od 10. do 21. minute – pretvorile 3:5 zaostatak u 10:7 vodstvo. Međutim, isto tako kako su u tih 11 minuta svojom 7:2 serijom stvorile sjajan rezultatski kapital, tako su ga u posljednje tri minute prvog poluvremena Kokice i ispustile; u 27. minuti vodile su 12:10, a na odmor se otišlo s riječkim golom prednosti – 12:13.

Vodeća ekipa lige u nastavku više ništa nije prepuštala slučaju. U 4. minuti nastavka Zamet je prvi puta na utakmici imao tri pogotka prednosti (12:15, kumulativno su dakle Riječanke napravile 5:0 seriju, u 37. minuti već je bilo i četiri (13:17) i od tog trenutka do kraja susreta Koka se više nije uspjela približiti na manje od tri gola zaostatka. Osam minuta prije kraja utakmice najefikasnija je rukometašica Zameta Selena Milošević (ukupno 10 pogodaka) podigla prednost Riječanki na pet pogodaka (20:25) i do kraja se igralo gol za gol do konačnih 28:32.

Uz Riječanku Milošević, najistaknutije su na parketu Arene bile sestre Kalaus u ekipi Koke, Dora je postigla osam, a Larissa pet pogodaka, no slaba je to utjeha nakon što su bodovi otišli iz Varaždina. Bodovi kojima je dakako Zamet zadržao vodstvo na tablici, s bodom prednosti pred Zelinom, dok je Koka pala s petog na sedmo mjesto na tablici s isto toliko – sedam – bodova, u sedam odigranih utakmica.

Iduće kolo na rasporedu je već prekosutra, u subotu, kad Koka gostuje kod četvrtoplasirane ekipe Prve HRL, Samobora.