Slobodaši ekipno šesti u sklopu Zagreb Marathona

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 12.10.2015. 18:45

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

U Zagrebu je po hladnom i kišnom vremenu održano 24. izdanje popularnog Zagreb Marathona. U sklopu maratona održano je i ekipno Prvenstvo Hrvatske, a slobodaši su osvojili šesto mjesto.

Naslove prvaka Hrvatske kod seniora osvojili maratonci AK Sljeme, drugo mjesto pripalo je AK Forca, a treće AK Svetice. Muška ekipa AK Sloboda u sastavu Goričanec, Cenko, Artić zauzela je solidno 6. mjesto. Bio je to prvi ekipni nastup maratonaca Slobode nakon više od 25 godina.

Kod seniorki najbolje su bile maratonke AK Maksimir dok AK Sloboda nije postavio seniorsku žensku ekipu. U ovoj utrci solidan nastup imala je slobodašica Valentina Belović koja je u pojedinačnoj konkurenciji od 51 natjecateljica osvojila 14. mjesto s rezultatom 3:12,19, što je njezin najbolji rezultat ove godine i 7. rezultat sezone u Hrvatskoj.

Pojedinačni pobjednik maratona je Etiopljanin Gadisu Birhanua Shumiea sa rekordom staze 2;13:10 što je cijelu minutu bolje od starog rekorda. Drugi je na cilj stigao njegov sunarodnjak Feyera Gemeda Dadi (2;14:40), a treći je bio Kenijac Silas Kiprono Too (2;15:56). Najbolji hrvatski maratonac bio je Zoran Žilić koji je na cilj stigao kao 7. , u vremenu 2;33:27. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je 253 maratonca, a Slobodini predstavnici također su postigli svoje osobne rekorde.

Na 20. mjesto plasirao se Igor Goričanec s vremenom 2:50,24, na 21. mjesto Tihomir Cenko (2:51,22) i Zvonko Artić na 43. mjesto s vremenom 3:06,21. U svim kategorijama nastupilo je više od 10,000 trkača.