Švedska bolja od Hrvatske u grotlu varaždinske Arene

Objavljeno: 08.12.2014. 22:56

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u dvorani na Dravi preko oko 3,500 gledatelja odigrala je prvi susret na Europskom prvenstvu protiv Švedske, a uspješnije su bile Šveđanke koje su slavile 30:28...

Hrvatske reprezentativke vrlo su nervozno ušle u susret, a jedine raspoložene bile su Marta Žderić na vratima koja je na početku skupila tri obrane i Andrea Penezić koja je u napadu vukla sve konce igre. Ubrzo su Šveđanke zaustavile Penezić i u 12. minuti povele 7:5, ali u sljedeće tri minute hrvatske reprezentativke uspjele su izjednačiti na 8:8.

Treba istaknuti da je osam pogodaka Švedske, postiglo čak sedam različitih igračica. U 18. minuti Šveđanke su iskoristile dvije tehničke pogreške Hrvatica i dva pogotka prednosti vratile na svoju stranu te kasnije stigle na plus tri (10:13).  U samom finišu prvog dijela Canjugine izabranice zaigrale su čvršće u obrani i odlučnije u napadu te smanjile prednost Šveđanki. Na ruku im je išlo i isključenje Hagman pa su serijom 3:0 od 27. do 29. minute stigle na 16:16. Prvi dio na kraju je završio 17:17.

U drugom poluvremenu bolje su bile Šveđanke koje su iskoristile bezidejnost Hrvatica u napadu te se brzim napadima do 40. minute odvojile na plus tri (19:22).  U nastavku je Hrvatska zaigrala nešto bolje pa je rezultat u 47. bio 24:24

U 51. švedska vrsta vratila je prednost od plus dva na svoju stranu i u 56. minuti stigla do najveće razlike na susretu – plus četiri (26:30). Utakmica je na kraju završila 30:28.

Porazom je bio razočaran hrvatski izbornik Vladimir Canjuga, no tvrdi da još ništa nije gotovo.

-Nisam zadovoljan igrom u obrani, posebno u prvom dijelu. Čestitam Švedskoj na pobjedi, a nama slijedi priprema za susret s Njemačkom gdje se nadam da ćemo biti pravi. Nije još ništa izgubljeno - zaključio je Canjuga.

Sljedeći susret skupine C Europskog prvenstva Hrvatska igra u srijedu protiv Nijemica.

Hrvatska – Švedska 28:30 (17:17)