Treća HNL: Četvorka Varaždina za kraj, poraz Podravine

Objavljeno: 22.11.2014. 18:17

Varaždin je s glatkih 4:0 očekivano pobijedio Viroviticu, a Podravina 2:1 porazom u susjedskom derbiju s Međimurjem zaključila jesenski dio sezone Treće HNL Istok. Ludbrežani su dugo bili u samom vrhu no prezimit će na osmom, možda i devetom mjestu, Varaždin proljeće čeka stepenicu niže, kao deseti.

Nogometaši Varaždina ekspresno su riješili sve nedoumice u srazu s Viroviticom. Već u 2. minuti tresao se okvir gola, a u narednih šest i mreža – dva puta. Prvo je desnu stranu probio Roginić, a njegovu povratnu loptu u mrežu pospremio Nemanić, a onda su identičan scenarij potpisali i Čeko u ulozi asistenta te Ivanović kao strijelac. Isti igrač, Luka Ivanović, točno je 20 minuta kasnije povisio na 3:0, minutu kasnije je gostujući vratar na crti skinuo dobar udarac glavom Roginića i – onda je Varaždin stao.

Iako su gosti bili toliko neopasni da je čitavo vrijeme u zraku bio dojam da bi se moglo i dvoznamenkastog rezultata, varaždinski nogometaši krenuli su s kompliciranjem. Greške u predaji ili završnom pasu redale su se kao na tekućoj vrpci, još je više to do izražaja došlo u nastavku u kojem je trener Solomun odlučio osvježiti momčad trojcem Marić – Malnar – Cecelja (umjesto Kučka, Čeke i Ivanovića). Tek je 10 minuta prije kraja Nemanić uspio ugurati jednu loptu u mrežu, postići svoj drugi pogodak u utakmici, za konačnih 4:0. Koju minutu kasnije i gosti su uputili svoj – prvi udarac u okvir gola na utakmici. Samo za statistiku, lopta je jedva došla do vratara Budinskog.

Daleko zanimljivije bilo je u Čakovcu, gdje su se sastali Međimurje i Podravina, a završilo je kao i prošle sezone – 2:1. Mihael Rebernik je u 27. minuti doveo Međimurje u vodstvo, novo zlo za Podravinu dogodilo se šest minuta kasnije kad je pocrvenio Denis Kaniški, zbog navodnog udaranja protivničkog igrača u prekidu igre. Unatoč tome Ludbrežani su uspjeli poravnati, Elvis Sabol je u 39. minuti zabio iz slobodnog udarca. S igračem manje momčad Podravine odolijevala je još samo pet minuta nastavka, a onda je još jedan 18-godišnjak pristigao ljetos u Čakovec iz varaždinske škole nogometa – Leonard Mesarić – zabio za 2:1. Iako je ostalo punih 40 minuta do kraja rezultat se više nije mijenjao, a gosti iz Ludbrega kući su otišli s velikim nezadovoljstvom na račun sudaca, posebno drugog pomoćnog Prepoleca iz Križevaca.

Kao što smo spomenuli u uvodu, Podravina je ovim porazom pala na osmo mjesto, a sutra bi mogla i stepenicu niže, ukoliko favorizirani Višnjevac pobijedi Slavoniju. Varaždin će prezimiti kao deseti, a naslov jesenskog prvaka pripao je Slaviji iz Pleternice.

Rezultati 15. kola Treće HNL Istok: Varaždin – Virovitica 4:0, Međimurje – Podravina 2:1, Slavija – BSK 3:0, Mladost (Ž) – Bjelovar 2:0, Oriolik – Mladost (A) 1:2, Đakovo Croatia – Koprivnica 2:2, Beliščće – Vukovar 1991 0:1; sutra igraju Višnjevac - Slavonija.

Poredak nakon 15. kola: 1. Slavija 31 bod (gol razlika 29:8), 2. Mladost (Ž) 29 (23:15), 3. 3. Mladost (A) 28 (23:8), 4. Bjelovar 24 (22:17), 5. Vukovar 1991 24 (26:24), 6. BSK 24 (25:25), 7. Koprivnica 23 (25:14), 8. Podravina 23 (26:21)... 10. Varaždin 19 (17:14)... 15. Oriolik 13 (12:22), 16. Virovitica 0 (10:50).