Treća HNL: Podravini veliki derbi, bod Varaždina u Požegi

Objavljeno: 02.11.2014. 17:55

Podravina je još jednom u odličnoj završnici stigla do velike pobjede, u derbiju s vodećom Slavijom Valjak je u 88. minuti zabio za 1:0 Podravine. Varaždin je gostovao kod Slavonije u Požegi i upisao novi remi – 1:1.

Ludbrežani su se nakon tri poraza u nizu vratili na pobjednički kolosijek u najtežoj utakmici, protiv lidera Slavije iz Pleternice. U tvrdoj utakmici, pravoj prvenstvenoj, Podravina je opet slavila u završnici i opet je junak susreta bio najbolji strijelac Podravine – Nikola Valjak. Pogodak odluke, jedini na utakmici, Valjak je postigao iz kaznenog udarca, u 88. minuti susreta.

U Požegi dijametralno suprotna situacija, pogoci su postizani u samom otvaranju utakmice. Već u 5. minuti Roginić je doveo Varaždin u vodstvo, a Slavonija je izjednačila 16 minuta kasnije golom Jakeševića. Nije se u tim trenucima očekivalo da će tako ostati, međutim narednih 70 minuta mreže se više – nisu tresle.

U idućem kolu veliki županijski derbi Treće HNL Istok. Varaždin će u subotu, 8. studenog, na stadionu Varteksa ugostiti Podravinu.

Rezultati 12. kola Treće HNL Istok: Podravina – Slavija 1:0, Slavonija – Varaždin 1:1, Belišće – Međimurje 2:1, BSK – Koprivnica 1:4, Bjelovar – Đakovo Croatia 1:1, Virovitica – Oriolik 1:2, Mladost (A) – Višnjevac 0:0, Vukovar 1991 – Mladost (Ž) 0:1.

Poredak nakon 12. kola: 1. Slavija 22 boda (gol razlika 19:7), 2. Podravina 22 (23:16), 3. Mladost (Ž) 22 (17:13), 4. Mladost (A) 21 (18:6), 5. Bjelovar 21 (19:14), 6. Višnjevac 20 (10:8)... 13. Varaždin 13 (11:10), 14. Oriolik 12 (11:16) 15. Slavonija 12 (12:21), 16. Virovitica 0 (8:37).