Treća HNL: Varaždinu osmi poraz u nizu, Podravina pobijedila Vukovar i preskočila Varaždince

Objavljeno: 17.10.2015. 18:49

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

U 10. kolu Treće HNL Istok Podravina je u Ludbregu na krilima trostrukog strijelca Nikole Pompera pobijedila Vukovar 1991 rezultatom 4:3. Varaždin pak je izgubio i osmi puta u nizu, ovoga puta u Pleternici od Slavije 3:0 (pro)pavši na 14. mjesto u konkurenciji 16 klubova.

Ludbrežani su pod vodstvom novog trenera Josipa Gavranovića uspjeli i drugu domaću utakmicu riješiti u svoju korist. Nakon trijumfa nad Koprivnicom u Gavranovićevom debiju na klupi prije dva tjedna (3:1) pa minimalnog poraza u Oriovcu (1:0), danas je poslijepodne Podravina upisala i svoju drugu ovojesensku pobjedu, rezultatom 4:3 protiv Vukovara 1991. Bila je to manje neizvjesna utakmica nego konačan ishod govori, Ludbrežani su naime vodili gotovo cijelu utakmicu (Vukovar je „nulu“ držao samo 17 od 90 minuta susreta), imali su domaći i visokih 4:1, a junak susreta bio je Nikola Pomper, strijelac čak tri pogotka za Podravinu. Domaći su naime poveli golom Nikole Valjka u 17. minuti, šest minuta kasnije za Vukovarce je izjednačio bivši junior Dinama Ivan Plum, a čim se krenulo s centra je uslijedio „Pomper show“. Nikola je samo minutu nakon poravnanja vratio Podravini vodstvo pa tri minute kasnije povisio i na 3:1, da bi 12 minuta prije kraja utakmice zaključio svoj hat-trick, golom za visokih 4:1. Gosti su u završnici iskoristili pad koncentracije Ludbrežana i smanjili na 4:3 s dva pogotka Maleckog, u 81. i 87. minuti utakmice.

Varaždin škola nogometa pod imenom starog trećeligaša Varaždina upisala je i osmi poraz u nizu, izabranici Rade Hercega nulu su u Pleternici kod Slavije uspjeli održati svega 20 minuta. Onda ih je načeo Tomislav Žuljević, isti je igrač u 51. minuti povisio na 2:0, a za konačnih 3:0 zabio je Josip Jakovljević u 70. minuti susreta. Budući da dosadašnji lider BSK iz Bijelog Brda svoju utakmicu igra tek sutra, Slavija je pobjedom nad Varaždinom preuzela vrh tablice, dok je Varaždince spustila na 14. mjesto tablice, od ukupno 16 klubova.

Rezultati 10. kola Treće HNL: Podravina – Vukovar 4:3, Slavija – Varaždin 3:0, Međimurje – Višnjevac 1:0, Mladost (Ž) – Koprivnica 1:0, Croatia Đakovo – Bjelovar 4:2, Marsonia – Belišće 4:1. Sutra (nedjelja) igraju BSK – Slavonija i Mladost (A) – Oriolik.

Poredak: 1. Slavija 22 boda (gol razlika 16:9), 2. BSK 21 (22:10), 3. Mladost (Ž) 20 (16:7), 4. Bjelovar 20 (15:7), 5. Međimurje 19 (22:9)... 13. Podravina 8 (11:22), 14. Varaždin ŠN 6 (8:20)... 16. Mladost (A) 1 (7:26).

U idućem kolu - županijski derbi Treće HNL, Varaždin će ugostiti Podravinu.