Tri medalje i dva pehara na Mitingu sv. Patrika za PK Barok

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 19.03.2014. 07:47

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Ukupno 11 pliva?a Pliva?kog kluba Barok nastupilo je proteklog vikenda, 15. i 16. ožujka na 10. mitingu svetog Patrika u Zagrebu.

Jubilarni miting za najmla?e pliva?e - Miting svetog Patrika, održan je na bazenu Utrina. Ukupno je na natjecanju nastupilo 674 natjecatelja iz 23 hrvatska kluba, me?u kojima i 11 ?lanova Baroka. U subotu su se natjecali pliva?i i pliva?ice ro?eni 2002. i 2003. godine, a nastupali su u sve ?etiri tehnike: delfin, le?no, prsno i kraul.

U subotu je na natjecanju nastupilo šest ?lanova Baroka. Najuspješnija predstavnica bila je Martina Štefinec koja je u A kategoriji (2002. godište) osvojila 3 medalje. U utrkama 50 delfin i 50 kraul osvojila je broncu, dok je na 50 prsno bila srebrna. Bila je i odli?na ?etvrta na 50 le?no. Svakako je važno istaknuti da je Martina u ukupnom poretku pliva?ica na kraju osvojila 3. mjesto te je nagra?ena velikim peharom.

U A kategoriji još su nastupili Jakov Igrec i Dominik Kelemen. Igrec je najbolji plasman ostvario u utrci 50 delfin u kojoj je bio 10., a u ukupnom poretku završio je na 14. mjestu. Kelemen je najbolji plasman ostvario u utrci 50 prsno gdje je bio 17, dok je u ukupnom poretku bio 24.

U B kategoriji (2003. godište) nastupili su: Doris Hudek, Matej ?ok i Hrvoje ?urman. Doris Hudek je na 50 le?no bila 13., a u ukupnom poretku 16., Matej ?ok je u utrci 50 kraul bio odli?an 6., a u ukupnom poretku bio je 18., dok je Hrvoje ?urman u ukupnom poretku završio na 54. mjestu.

Veliki pothvat ostvarila je muško - ženska štafeta PK Barok na 4x50 mješovito. U jakoj konkurenciji 15 klubova štafeta Baroka u sastavu: Doris Hudek, Martina Štefinec, Jakov Igrec i Matej ?ok pozitivno je iznenadila osvojivši izvrsno 2. mjesto. Svi ?lanovi štafete plivali su bolja vremena nego u pojedina?nim trkama, ?ime su pokazali veliki mom?adski duh.

U nedjelju su na natjecanju nastupali pliva?i i pliva?ice ro?eni 2004. i 2005. godine te mla?i. Plivali su sve 4 tehnike u dionicama od 25 metara. Barok su predstavljali: Erik Hunjek, David Lazar, Niko Balenta, Lujo Vincek i Nika Dobovi?nik.

Erik Hunjek je u kategoriji pliva?a ro?enih 2005. ostvario visoke plasmane u svim utrkama. Na 50 delfin bio je 5., na 50 le?no 4., na 50 prsno 9., te na 50 kraul 7., a u ukupnom poretku plasirao se na 7. mjesto. Nika Dobovi?nik nastupila je u D kategoriji, te je plivaju?i s godinu dana starijim djevoj?icama u pojedina?nim utrkama bila 10., 12., te dva puta 13. U ukupnom poretku na kraju je bila odli?na 12.

Treba svakako izdvojiti i to da je Nika po rezultatima svog godišta bila 3 puta prva i jednom druga, te je u ukupnom poretku bila uvjerljivo najbolja. Najbolji plasman Davida Lazara je 50 mjesto u utrci 50 delfin. Prve službene nastupe u životu na ovom natjecanju uspješno su odradili Niko Balenta i Lujo Vincek.

Sljede?i nastup za pliva?e Baroka bit ?e na Prvenstvu Hrvatske za sve dobne skupine, koje se održava u Splitu od 27. do 30. ožujka. To je natjecanje za koje su se varaždinski pliva?i dugo spremali i koje ozna?ava vrhunac zimske sezone natjecanja, isti?u iz kluba. Ukupno je 11 natjecatelja Baroka uspjelo ostvariti norme i osigurati nastup u Splitu. To su sljede?i pliva?i i pliva?ice po kategorijama:

- seniori: Mario Vlahinja i Tihana Gazdek
- mla?i seniori: Gregor Stadaas
- juniori: Stela Grobotek i Maja Berkopi?
- mla?i juniori: Lana Soka? i Lea ?eli?
- kadeti: Jan Ožeg, Vanja Švogor, Luka Cvetko i Martina Štefinec