Tri medalje za varaždinske karatiste na jakom turniru u Samoboru

Objavljeno: 19.01.2015. 09:59

Izvor: Karate klub Varaždin

Sedmero članova Karate kluba Varaždin proteklog vikenda nastupili su na 24. međunarodnom karate turnir Grand Prix Croatia 2015 te osvojili tri medalje..

Na turniru je nastupilo 706 natjecatelja iz 23 zemlje Europe i svijeta, a turnir je bio kontrolnog karaktera za kadete, juniore i mlađe seniore ususret Europskom Prvenstvu, koje će se održati od 06.  do 08. veljače u švicarskom Zürichu.

U vrlo jakoj konkurenciji Enes Garibović se nakon četiri dobivena meča plasirao u finale u kategoriji mlađih seniora do 84 kilograma, a u finalu je izgubio od reprezentativca BiH-a te se morao zadovoljiti drugim mjestom.

Elma Garibović tijesno je izgubila je u prvom kolu kod juniorki do 53 kilograma od predstavnice Švedske.

Do zlata je pak stigla Tara Nikolić kod mlađih kadetkinja do 40 kilograma, dok je Ivona Ciglar bila treća kod kadetkinja do 50 kilograma.

U prvom kolu ispao je Dorian Kalajdžija kod učenika do 42 kilograma, a isti uspjeh ponovio je i Tibor Kovačić kod učenika preko 42 kilograma