Triler u Poreču ipak domaćima, prvi poraz Dabrova

Objavljeno: 21.10.2014. 21:12

U maksimalno neizvjesnoj utakmici 7. kola Premijer lige rukometaša, GRK Varaždin 1930 izgubio je u Poreču od istoimenog domaćina s tijesnih 31:30.

Varaždinski rukometaši odlično su otvorili utakmicu, Vedran Huđ bio je taj koji je u uvodnim minutama svojim pogocima vukao Dabrove, za lijepih 3:1 nakon pet minuta igre. Međutim, u narednih osam minuta Poreč je napravio čak 4:0 seriju i poveo 5:3, tih plus dva domaći su vukli i narednih deset minuta igre, u 26. minuti poveli i s rekordnih 13:10. Dabrovi su se vratili, izjednačili na 13:13, na odmor se ipak otišlo s minimalnom prednošću domaćina – 15:14.

U nastavku potpuno ista priča. Igralo se doslovno gol za gol, prvih desetak minuta nastavka minimalnu su prednost imali domaći, u 43. minuti Marčec je nakon puno vremena doveo Varaždin u vodstvo – 22:23. Opet su gosti preokrenuli pa vodili do 52. minute, onda je opet Sršen zabio za preokret – 25:26, isti je igrač zabio i za 26:27, međutim od 53. do 57. minute Poreč je napravio 3:0 seriju i poveo 29:27. Imali su domaći i 30:28 dvije minute prije kraja, Varaždin je uspio ipak golovima Kuduza i Marčeca izjednačiti na 30:30, ali je u posljednjem napadu najbolji igrač Poreča, Marko Buvinić, zabio za konačnih 31:30.

- Čestitam Poreču, čestitam i sjajnoj porečkoj publici, to je dobro za rukomet i treba pozdraviti i čestitati. Čestitam i igračima i jedne i druge momčadi, borili su se najbolje što su mogli, domaći su eto danas ipak bili za nijansu bolji i zasluženo slave pobjedu – maksimalno korektno prokomentirao je porečkih 60 minuta predsjednik GRK Varaždina 1930 Josip Vojvoda, sipajući komplimente Poreču i porečkom rukometu, zaključivši.

- Na nama je da izvučemo pouke iz ove utakmice, u svakom se porazu ponešto nauči. Idemo dalje, zanimljivo prvenstvo se nastavlja.

Za Varaždince i više nego atraktivno – nakon sraza s trećeplasiranim Porečom, u nedjelju u Arenu na Dravi dolazi drugoplasirana Dubrava. Utakmica će se igrati u 18 sati.