Trojica bivših igrača Varaždina s mladom repkom do srebra u Južnoj Koreji

Objavljeno: 07.09.2015. 09:26

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 11:25

Trojica bivših nogometaša Varaždina, Neven Đurasek, Dario Vizinger i Luka Ivanušec s hrvatskom U-17 reprezentacijom na Suwon kupu u Južnoj Koreji stigli su do drugog mjesta.

Reprezentativci Darija Bašića na turniru su poraženi od Brazila 2:1, odigrali su neriješeno 2:2 s domaćinom, dok su u posljednjem susretu protiv Nigerije slavili 3:2.

Mladi Vatreni poveli su u 13. minuti preko Brekala, a u 61. minuti Nigerija je izjednačila autogolom Budalića.

U 78. minuti Ohimhen je doveo Nigeriju u vodstvo, no Hrvatska je imala snage za novi preokret. Prvo je Brekalo poravnao na 2:2, da bi u 84. minuti Lovren postigao pobjedonosni gol za konačnih 3:2.

U posljednjem susretu svoj obol dala su trojica bivših igrača Varaždina. Igrač Dinama Neven Đurasek u igri je proveo 58. minuta, Dario Vizinger koji brani bolje Rijeke u igru je ušao u 58. minuti, dok je Luka Ivanušec, igrač Lokomotive protiv Nigerijaca ušao u sudačkoj nadoknadi.