U gradskom derbiju City posramio Manchester United

Objavljeno: 23.10.2011. 17:03

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Nogometaši Manchester Uniteda dobro će zapamtiti 23. listopada 2011. i šest golova koje su na Old Traffordu primili od gradskog rivala Cityja.

Gradski derbi između Manchester Uniteda i Manchester Cityja završio je sve, samo ne očekivano. Konačni rezultat 1-6 za City jedan je od najtežih poraza Uniteda na svom terenu u povijesti, i najteži od 1955. godine.

Nakon prvog poluvremena u kojem je City vodio 0-1 golom Balotellija, sve je krenulo po zlu kad je Evans pocrvenio u redovima "Crvenih vragova" odmah u 47. minuti.

City je iskoristio priliku i do 69. minute već je bilo 0-3 s još jednim golom Balotellija i zgoditkom Aguera.

Minimalnu nadu navijačima Uniteda donio je Fletcher u 81. minuti, ali to je bio tek uvod u furiozni kraj Cityja.

Edin Džeko s dva gola i Silva zapečatili su sudbinu domaćih u posljednjim minutama susreta s dodatna tri gola za teški potop na domaćem terenu.

Manchester City je time zacementirao vodstvo na čelu Premiershipa, s pet bodova prednosti ispred gradskih rivala, te šest bodova ispred Chelsea koji ima utakmicu manje.