NK VARAŽDIN - GNK DINAMO

Dinamo na teškom terenu "potopio" Varaždin s pet golova

Objavljeno: 14.03.2021. 17:00

Zadnja izmjena: 14.03.2021. 18:10

U sklopu 25. kola HT Prve lige u Varaždinu je Dinamo pobijedio Varaždin 0:5 (0:3). Iako su Varaždinci najavljivali kako će se boriti za bodove na terenu je to izgledalo potpuno drugačije. Dinamo s kombiniranim sastaom potpuno je nadigrao Varaždin, koji je pokazao najviše pogrešaka u igri do sada.

Varaždin je u susret ušao s puno pogrešaka, što igrači Dinama nisu propustili kazniti. Već u 7. minuti goste u vodstvo dovodi Atienwen iz prvog udarca prema golu i to s ruba šesnaesterca. Nakon što je Varaždin htio uzvratiti napadom, devet minuta kasnije Mišić povećava vodstvo Dinama na 0:2 iz kontranapada.  Uslijedilo je još nekoliko prilika Gavranovića i Majera ali rezultat se promijenio tek u 24. minuti. Iz gužve u šesnaestercu Gavranović je bio najkoncentriraniji i postigao treći gol ua Dinamo. Do kraja poluvremena igra Varaždina se stabilizirala, uz pojačanu obranu, a Dinamo je malo prorijedio napade tako da se na odmor otišlo s rezultatom 0:3.

U drugom dijelu malo mirnija igra gostiju, koji su i dalje imali premoć što se tiče posjeda lopta. S obzirom da je susret rezultatski već bio riješen malo je pao i tempo igre uz brojne izmjene igrača. Međutim, pred kraj susreta Oršić je još jednom pokazao svoju klasu i s dva pogotka, u 70. i 78. minuti, potvrdio pobjedu Dinama u Varaždinu. Domaći nogometaši tako će morati potražiti drugu priliku za osvajanje bodova.

Tijek susreta:

90' Bez produžetka, naakon slobodnog udarca Majera završava susret

83' Gavranović promašuje prazan gol nakon što je prošao Zeleniku

78' GOL 0:5 Oršić postiže drugi gol iz malonogometne akcije s Majerom

70' GOL 0:4 Oršić nakon više pokušaja pogodio varaždinsku mrežu

59' Oršić bio u prilici ali je pogodio prečku

48' Kastrati nakon dobro dodavanja Gavranovića zaprijetio varaždinskim vratima

46' Trostruka izmjena u Varaždinu Senić, Boban i Urata izašli a ušli Posavec, Peco i Vuk.

41' Varaždin je zgusnuo obranu, što je doprinjelo sigurnoj igri

32' Utakmica je ipak ušla u mirnije vode, Varaždin se konsolidirao a

Dinamo malo manje pritišće.

24' GOL 0:3 Gavranović iz gužve u šesnaestercu lako pentira.

20' Dinamo ne prestaje naapadati, a Varaždin nastavlja s pogreškama

16' GOL 0:2 Mišić kontra Dinama nakon napada Varaždina

10' Gavranović i Majer zaprijetili varaždinski, vratima ali rezultat se ne mijenja

7' GOL 0:1 Atienwen iz prvog konkretnijeg napada Dinamo vodi u Varaždinu.

4' Natopljeni teren nije najbolji za igru što tvara probleme ngometašima obje momčadi.