NK VARAŽDIN - NK SESVETE

FOTO Varaždin golovima Šege i Postonjskog preokrenuo rezultat

Objavljeno: 20.11.2021. 19:00

Zadnja izmjena: 20.11.2021. 19:45

U 13. kolu Druge HNL Varaždin je pobijedio Sesvete 2:1 (0:1) i trenutno zauzeo prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Međutim, nije sve bilo tako jednostavno kako izgleda na kraju.

Varaždin odlično ulazi u suret, preuzeo je igru na samom početku susreta. Počeo je pritisak prema golu Sesveta i već u 3. minuti Teklić s ruba šesnaesterca puca preko gola. Redaju se poluprilike, a Varaždin najviše napada preko lijevog boka. Nabačene lopte najčešće čiste obrambeni igrači Sesveta ali poluprilike se nižu jedna za drzgom. U 19. minuti sudac Vidulin sudi indirektan udarac deset metara od gola Sesveta ali Varaždinci ne uspijevaju postići gol, a nakon gužve ddolazi i do naguravanja te Teklić i Krkalić dobivaju žute katone.

U 32. minuti Postonjski nakon jedne akcije dobiva loptu na rubu šesnaesterca i pogađa gredu. Lopta se odbija u golmana Sesveta ali ne završava u golu. Nova velika prilika za Varaždin je već u 37. minuti. Herrera krade loptu obrani Sesveta ali oklijeva i njegov udarac, s desetak metara, završava u obrambenom bloku. Pred kraj poluvremena Sesvete se polagano oslobađaju pritiska Varaždin i u jednom kontranapadu, Mijić s ruba šesnaesterca puca pod gredu Sentićevog gola i Sesvete vode od 45. minute.

Drugo poluvrijeme Varaždin nastvalja s napadima, slično kao i u prvom dijelu. Nastojanja Varaždina da postigne gol urodila su nakon slobodnog udarca Postonjskog s 35 metara. U 57. minuti lopta je preletila sve igrače u šesnaestercu i prevarila novog golmana Sesveta Klemenčića, te Varaždin izjednačuje. Izmjenjuju se poluprilike na obje strane do 86. minute kada Šego bježi obrani Sesveta i postiže gol za vodstvo Varaždina 2:1.

Varaždin ovom pobjedom preuzima vodstvo na prvenstvenoj ljestvici Druge HNL.

Tijek susreta:

86' GOL 2:1 Šego bježi obrani i postiže vodeći gol

86' Pelumbi i Vugrinec ulaze Herrera i Senić izašli

83' Izmjena kod Sesveta Mijić izlazi Marijanović ulazi

71' Još jedna izmjena u Varaždinu, Topić ulazi teklić izlazi

68' Dvostruka izmjena u Varaždinu Grgec izlazi a Lusavec ulazi, Vuk izlazi a  Domjanić ulazi

65' Izmjena u Sesvetama Sunagić ulazi a izlazi Mijatović

64' Šego iz blizine puca pokraj gola

57' GOOOL 1:1 Postonjski iz slobodnog, udarca 35 metara od gola, svi su se izmaknuli lopti koja je prevarila i novog golmana Sesveta Klemenčića i Varaždin je izjednačio.

50' Varaždin i dalje napada ali Sesvete djeluju sigurnije nego u prvom dijelu.

46' Sesvete mijenjaju golmana, izlazi Krkalić a ulazi Klemenčić.

45' GOL 0:1 Mijić nakon solo prodora s ruba šesnaesterca pogodio pod gredu varaždinskog gola.

45' Pred kraj poluvremena Sesvete popravile posjed lopte.

40' Herrera žuti karton zbog prekršaja nad golmanom Sesveta.

37' Herrera ukrao loptu obrambenim igračima Sesveta ali je oklijevao i blokiran je bio njegov udarac s desetak metara od gola Sesveta.

35' Mijatović iz Sesveta žuti karton

32' Postonjski s ruba šesnaesterca pogađa prečku, najveća prilika na utakmici.

28' Korner i za Varaždin ali bez udarca prema golu, obrana Sesveta izbacuje loptu izvan svog šesnaesterca.

26' Korner za Sesvete, prvi korner na utakmici

21' Varaždin nije uspio postići gol a u gužvi nakon indikrekta žute kartone zaradili su teklić i Krkalić

19' Indirekt pet metara od gola Sesveta

18' Mekić nabacio s lijeve strane herrera pucao iz šesnaesterca pokraj gola.

15' Varaždin napada po lijevom boku ali nabačene lopte ne dolaze do Varaždinaca.

10' Domaći nogometaši vode igru i dominiraju na terenu.

7' Varaždin ima više loptu u svojim nogmama

3' Prva prilika za Varaždin, Teklić puca s ruba šesnaesterca preko gola.

2' Igra se na sredini terena, početno ispitivanje snaga

Varaždin - Sesvete 2:1 (0:1)