Varaždinske atletičarke s Ekipnog prvenstva Europe vratile se s broncama

Objavljeno: 25.06.2015. 20:56

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Nakon dva dana natjecanja na Ekipnom prvenstvu Europe drugog rang u bugarskoj Staroj Zagori hrvatska reprezentacija zauzela je peto mjesto s167 bodova, dok su varaždinski atletičari stigli do četiri brončane medalje.

Prvo mjesto odnijela je reprezentacija Danske sa 224 boda.U sastavu reprezentacije Hrvatske nastupilo je čak šestero članova Slobode. to  Najbolji plasman od Varaždinaca ostvarili su Pokos Lucija na 200 metara osvojivši broncu, Mirko Mičuda bio je četvrti u bacanju kladiva, a drvenu medalju osvojila je i Franja Želimorsku u bacanju koplja. Višnja Bunić bila je osma na 800 metara, dok su Marija Hižman, Kristina Dudek i Lucija Pokos nastupile u štafetama 4×100 (5. mjesto) i 4×400 (3. mjesto).

Svi varaždinski atletičari nastupili su u okviru očekivanja, ali ipak posebno treba istaknuti izvanredno trčanje Kristine Dudek u šatfeti 4×400, čijom je najvećom zaslugom šafeta zauzela treće mjesto