Vidaček i Horvat donijeli impuls za preokret Dabrova

Objavljeno: 24.11.2013. 11:06

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Rukometaši GRK Varaždina dugo su lomili otpor odličnog Medveščaka, no na kraju su upisali i 10. pobjedu u Premijer ligi, rezultatom 33:27.

Niti pretpostaviti nisu mogli Dabrovi da će im Medvjedi stvoriti toliko problema, no očito su problemi s ozljedama Horvata (zaigrao tek u završnici utakmice) i Hermana (nije ni ulazio u igru) bitno poremetili igru Varaždina, prvenstveno u fazi obrane. Ista je bila propusna, gosti iz Zagreba su u prvom poluvremenu punili mrežu Balenta i Grda - Marinčić i Radnić bili su nerješiva enigma, pridružio im se i Hadrović, praktički sve što su zapucali ulazilo je u gol. Što potvrđuje i rezultat prvog poluvremena – 16:16.

U nastavku utakmice ista priča sve do 40. minute. Bilo je 20:21 na semaforu u tom trenutku, Medveščak je 14. puta poveo u utakmici. I onda je u igru ušao 21-godišnji Jurica Vidaček, nanizao četiri pogotka zaredom, za preokret na 24:22. U samo tri minute Dabrovi su napravili tu 4:1 mini seriju. Medvjedi se još uvijek nisu dali, pa je trebalo nove „svježe krvi“. Nezaliječeni Ivan Horvat je u 47. minuti utakmice prvi put ušao u igru, kod rezultata 25:24 za Varaždin, zabio u minuti dva za redom (do 27:24) za prvo vodstvo Varaždina od tri pogotka razlike, tek 12 minuta prije kraja. Bilo je to ujedno i najbolje razdoblje Dabrova na utakmici, naime od spomenutih 25:24 Varaždin s Horvatom u igri punih 10 minuta nije primio pogodak i 5:0 serijom otišao na nedostižnih 30:24. Posljednjih pet minuta bilo je odrađivanje posla, priliku je dobio i Trojko, a šest razlike bio je i konačan rezultat – 33:27.

Ovom pobjedom, jubilarnom 10. u prvenstvu, Dabrovi su zadržali prvo mjesto na tablici Premijer lige i spremno ulaze u posljednja tri jesenska kola, sva tri na gostujućim parketima (Umag, Zamet, Poreč).

GRK VARAŽDIN – MEDVEŠČAK NFD 33:27

VARAŽDIN – DVORANA U Graberju. Gledatelja: 440. Suci: Vanja Banović i Vedran Banović (obojica iz Požege).

GRK VARAŽDIN: Balent (13+1), Vidaček 5, Sršen 7(3), Marčec 2, Vincek, Tokić 2, Jeftić 5, Kuduz 5, Mišković 2, Melnjak 1, Kontrec, Horvat 3, Trojko 1, Grd (2). Trener: Alan Belko.

MEDVEŠČAK NFD: Sladoljev (12), Šimac 1, Ćosić 4, Kota 2, Marinčić 7, Hadrović 3, Radnić 6, Mateljan, Puljić 3, Halužan 1, Buhinček, Salamun. Trener: Ivan Dragić.

Sedmerci: GRK Varaždin 3(3), Medveščak NFD 1(0).

Isključenja: GRK Varaždin -, Medveščak NFD 8' (2 x Hadrović, 2 x Mateljan)

Igrač utakmice: Jurica VIDAČEK.