Objavljeno: 09.11.2015. 11:06

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

Bivši nogometaš Varteksa Leon Benko u nedjeljnoj 3:1 pobjedi svojeg Sarajeva protiv Olimpica zabio je dva zgoditka.

Riječ je o susretu 15. kola bosanskohercegovačke Premijer lige u kojem je Sarajevo u gradskom derbiju gostovalo kod Olimpica.

Domaćini su poveli preko Dalibora Pandže u 19. minuti, no izjednačenje je stiglo osam minuta kasnije. Almir Bekić sjurio se u šesnaesterac, a tamo ga je srušio domaći branič pa je sudac pokazao na bijelu točku. Siguran egzekutor bio je Leon Benko.

U 45. minuti Benko je efektno pokušao škaricama, no vratar Olimpica loptu je izbacio u korner. Iz kornera je stiglo i vodstvo. Adnan Kovačević pokušao je glavom, a ponovo se Bandović istaknuo dobrom intervencijom. Međutim, odbio je loptu ispred Benka, koji je pogodio mrežu Olimpica.

Varaždinskog nogometaša u drugom dijelu zamijenio je Krsto Velkoski koji je ujedno bio i strijelac pogotka za 3:1. Makedonac je zabio iz kaznenog udarca u 82. minuti.

Benko je u 15. kola zabio je deset golova i trenutno je prvi strijelac Premijer lige.

Njegovo Sarajevo trenutno je na četvrtom mjestu Premijer lige, a za vodećim Širokim Brijegom zaostaje samo tri boda.