Objavljeno: 12.11.2015. 17:40

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

Bivši nogometaš Varaždina Roberto Punčec za svoj berlinski Union proteklog vikenda zabio je prvi pogodak ove sezone.

Union se u Berlinu sastao s Nürnbergom u sklopu 14. kola Druge Bundeslige, a završilo je 3:3.

Poveli su gosti autogolom Tonija Leistnera, na 1:1 izjednačio je Amerikanac Bobby Wood te se tim rezultatom otišlo na odmor.

U 54. minuti nogometaše iz Berlina u vodstvo je doveo Steven Skrzybski, a samo četiri minute kasnije Roberto Punčec postigao je prekrasan pogodak.

Nakon udarca iz kuta 24-godišnjak je bio najviši u skoku, zahvatio je loptu glavom, a ona se od grede odbila u mrežu. Njegov prvi gol ove sezone u dresu Uniona možete pogledati u videu od 1:48.

No, Berlinčani su do kraja ispustili prednost. U 66. za Nürnberg je smanjio Alessandro Schöpf, a konačnih 3:3 postavio je Patrick Erras u 75. minuti.

Dodajmo da je Union na 14. mjestu Druge Bundeslige, a Punčec je u 14. kola upisao 10 nastupa.

Podsjetimo, Punčec je svoj nogometni put započeo Varteks gdje prošao školu nogometa, a 2009. godine debitirao je za seniorski sastav. Nakon dvije sezone provedene u tadašnjem prvoligašu uslijedio je transferu u izraelski Maccabi Tel Aviv. Nakon sezone u Izraelu, preselio je u Berlin gdje igra već četiri sezone.