Vindijaši Sokol, Koščević i Ratković najbolji na prvom turniru Kupa Hrvatske

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 07.10.2015. 10:55

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:09

Hrvači Vindije osvojili su tri prva mjesta na nedavno održanom 1. seniorskom turniru Kupa Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim načinom u Zagrebu.

Prvo mjesto osvojio je Tonimir Sokol u kategoriji do 66, Ivan Ratković do 85 te Marko Koščević u kategoriji do 130 kilograma. Nikola Bogović u kategoriji do 59 kilograma zauzeo je drugo mjesto dok je Antun Novko bio treći u kategoriji do 75 kilograma. Dodajmo da je Dejan Šokman u kategoriji do 130 kilograma zauzeo drugo mjesto, ali bodove momčadi donosi bolje plasirani hrvač ukoliko ih je više iz istog kluba.

U ovom slučaju maksimalnih sedam bodova Vindiji je osigurao Koščević. Po sedam bodova u ukupnom zbroju dodali su još Sokol i Ratković. Bogović se izborio za pet bodova, a Novko za 3,5.

Nakon prvog turnira hrvački zagrebačke Lokomotive imaju 34,5 bodova. Slijede varaždinski hrvači s 29,5 bodova dok je na trećem mjestu Petrinja s 22,5 boda.

Na turniru su nastupila 42 hrvača iz 8 hrvatskih klubova. Završnica Kupa Hrvatske za seniore u hrvanju grčko-rimskim načinom održat će se u prosincu.