Vinkovčani odolijevali 17 minuta: GRK Varaždin – Spačva 31:26

Objavljeno: 14.10.2015. 22:27

Zadnja izmjena: 24.02.2016. 11:17

Rukometaši GRK Varaždina 1930 upisali su i četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu, bez većih napora pobijedili su vinkovačku Spačvu 31:26, u utakmici koja je donekle neizvjesna bila samo u svojoj prvoj trećini.

Gosti iz Vinkovaca su naime vrlo dobro otvorili utakmicu, u 9. minuti i vodili 4:2, no onda su Dabrovi 3:0 serijom u tri minute igre preokrenuli rezultat u svoju korist. U 14. minuti još su jednom gosti izjednačili (6:6), u 17. minuti gubili s pogotkom razlike (8:7), međutim nakon toga nestalo je svake „drame“ – Varaždinci su se odvojili na 12:7 već nakon 20 minuta igre i ostatak utakmice doslovno kontrolirali tu razliku. Na odmoru je bilo plus šest (17:11), u 44. minuti rekordnih plus sedam (23:16), takvu su prednost Dabrovi imali još u nekoliko navrata (25:18, 26:19, 28:21, 29:22, 31:24), u zadnje su dvije minute gosti smanjili na prihvatljiv(ij)ih 31:26.

Možda i veći dobitak od osvojenih bodova je povratak na teren Marčeca i Horvata nakon ozljeda (svaki je postigao i po pet pogodaka), još nešto efikasniji bili su Huđ i Zobec s po šest postignutih golova. Priliku su dobila i sva tri vratara, skupivši zajedno 9 obrana (Špikić 5, Črnila i Meštrić po dvije).

U idućem kolu Dabrovi gostuju kod ranjenog Buzeta, koji je doživio neočekivani poraz u Karlovcu od istoimenog fenjeraša. No prije toga Varaždin 1930 treba odraditi i uzvrat 2. kola europskoga Kupa EHF-a protiv Nexea, u nedjelju u 18 sati. Našićani u Varaždin dolaze s velikom 30:20 prednošću iz prvog susreta.