Zoran Žilić i Dubravka Vešligaj pobjednici 21. Varaždinskog polumaratona

Objavljeno: 21.09.2015. 09:59

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 11:26

Pobjednici 21. Brooks Varaždinskog polumaratona su Zoran Žilić, član AK Koprivnica, i Dubravka Vešligaj iz AK Maksimir, dok je polumaratonsku utrku završilo je 318 trkača i trkačica iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Bugarske, Njemačke i Srbije.

Najbržem Zoranu Žiliću za pobjedu u Varaždinu trebao je 1 sat, 13 minuta i 47 sekundi. Dubravka Vešligaj slavila je s vremenom od 1 sata, 24 minute i 30 sekundi. Polumaraton su na drugom i trećem mjestu završili Mađar Gabor Nemeth (1:14:38) i Slovenac Leon Bedrač (1:15:17) odnosno Veronika Jurišić iz AK Sljeme (1:24:56) i Jasmina Ilijaš iz kluba organizatora utrke, TK Marathon 95 (1:26:12). Najbrži varaždinski trkač bio je član AK Sloboda Igor Goričanec na osmom mjestu (1:18:04).

Osim polumaratona trčala se i utrka na pet kilometara koju je završilo 90 trkača i trkačica iz Hrvatske, Slovenije, Njemačke i Bosne i Hercegovine, a najbrži su bili Matija Lukina, član AK Rudolf Perešin iz Gornje Stubice (15:44), i 17-godišnja Nives Zebić (19:51).

S utrkama djece do 15 godina danas je na 21. Varaždinskom polumaratonu u cilj stiglo ukupno 467 trkača i trkačica.