Veprovi pojeli Dabrove u derbiju 21. kola Premijer lige

Objavljeno: 05.03.2015. 09:19

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 u srijedu su upisali četvrti premijerligaški poraz. U derbiju kola nanijela im ga je Dubrava rezultatom 32:29.

Na samom početku u zagrebačkoj Dubravi igrao se pogodak na pogodak, a varaždinski rukometaši održavali su minimalnu prednost od jednog pogotka do 15. minute. Od naredne dvije minute domaći rukometaši napravili su mini seriju 2:0 i prešli u vodstvo od 11:10.

U samom finišu prvog dijela, varaždinski rukometaši serijom 4:1 odlijepili su se na plus tri i tom prednošću otišli na odmor. Prvi dio završio je 11:14.

Iako je sve išlo k tome da će Varaždinci stići do 17 prvenstvene pobjede, to se nije dogodilo. Već do 35. minute Zagrepčani su izjednačili na 20:20 i u nastavku minimalnu prednost preselili na svoju stranu. U 46. minuti domaćin je poveo 25:23, a u posljednjih minuta utakmice odlijepili su se na plus četiri i susret mirno priveli kraju.

Jedini raspoloženi igrač u varaždinskim redovima bio je Ante Tokić sa sedam zgoditaka, dok je Vedran Huđ dodao pet zgoditaka.

Dabrovi su ovim porazom ostali na prvoj poziciji lige s istim brojem bodova kao i drugoplasirana Dubrava, a u sljedećem kolu ugošćuju Ivanić.

Dubrava - GRK Varaždin 1930 32:29 (11:14)

Dubrava: Totić (17 obr.), Škopić 2, Maričić 1, Jurić - Grgić 7, Vida, Dumenčić 6, Čurić, Volar, Punčec 4, Mihaljević 1, Pedić, Vinković 8(3), Buneta 3, Grahovac, Potnar

GRK Varaždin 1930: Galić (0 obr.), Šipić 4, Jeftić 4, Kontrec, Vincek, Meštrić, I. Sršen 3, Vidaček 2, Špikić (8 obr.), Kuduz 3, Tokić 7(3), Huđ 5, D. Sršen, Trefil, Herman 1, Marčec