3. HNL: Podravina slavila protiv vodećih, Ivančica i Nedeljanec s gostovanje se vratili praznih ruku

Objavljeno: 14.05.2012. 13:32

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:16

Odigrano je 28. kolo 3. HNL sjever, a od predstavnika Varaždinske županije samo je Podravina bila uspješna, dok su se Ivančica i Nedeljanec s gostovanja vratili bez bodova...

Podravina je u derbiju kola svladala vodeću Mladost iz Ždralova 3-2.

Ludbrežane je u vodstvo doveo Ribić u 9. minuti, a nakon tog pogotka mreže se u prvom dijelu više nisu tresle.

U drugom poluvremenu ludbreška publika mogla je vidjeti čak četiri pogotka. Vodstvo Podravine poduplao je Simon u 64. minuti da bi 10 minuta kasnije Kosir povisio na 3-0. Gosti su smanjili u 81. minuti preko Nađa koji je sigurno realizirao jedanaesterac, a konačnih 3-2 postavio je Habek u sudačkoj nadoknadi.

Ivančica je u Kotoribi kod Graničara poražena 3-2.

U prvom dijelu mrežu su mirovale, a svih pet pogodaka palo je u drugom poluvremenu.

Ivančane je u vodstvo doveo Pađen u 59. minuti, realiziravši udarac s „bijele točke“, no dvije minute kasnije Graničar je izjednačio pogotkom Hertelendija. Isti igrač pogotkom iz jednaesterca u 62. minuti donio je vodstvo Kotoripčanima, no osam minuta kasnije Murić bio je strijelac za 2-2.

Konačna odluka stigla je u 86. minuti, kada je Kos svojim pogotkom donio slavlje domaćoj ekipi.

Treći županijski predstavnik Nedeljanec iz Bjelovara se vratio praznih ruku. Naime, istoimeni domaćin pobijedio je Nedeljančane 2-0.

Vodstvo domaćima donio je Pavleković u 18. minuti, a rezultatom 1-0 otišlo se na odmor. U drugom dijelu Bublić je 53. minuti postavio konačnih 2-0.

U sljedećem, predposljednjem kolu Podravina gostuje kod Mladosti u Prelogu, Ivančica ide na noge Čakovcu, dok Nedeljanec ugošćuje Nedelišće.

Rezultati 3. HNL sjever: Slatina-Čakovec 10-2, Nedelišće-Papuk 5-4, Bjelovar- Nedeljanec 2-0, Podravac-Križevci 1-1, Podravina-Mladost Ždralovi 3-2, Koprivnica-Mladost Prelog 2-1, Polet (P)- Croatia Grabrovnica 0-4

Ljestvica 3. HNL sjever: Mladost Ždralovi 64, 2. Koprivnica 63, 3. Bjelovar 59..., 6. Podravina 50,..., 9. Ivančica 42..., 11. Nedeljanec 30..., 15. Papuk 7, 16. Polet (P) 4