Podravina deklasirala Papuk, Ivančica i Nedeljanec poraženi

Objavljeno: 24.10.2011. 17:32

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Odigrano je deseto kolo 3.HNL sjever. Kao i u 1.ŽNL došlo je do promjene na vrhu. Koprivnica je iskoristila kiks Slatine u Nedelišću, te tako zasjela na vrh 3.HNL sjever. Od naših županijskih predstavnika Podravina je deklasirala Papuk 9-0, dok su Nedeljanec i  Ivančica poraženi na teškim gostovanjima kod Koprivnice, odnosno Bjelovara...

Prvi su u Koprivnici do vodstva stigli domaćini preko Bubnića u 4. minuti, ali ubrzo nakon toga izjednačuju Nedeljančani preko Hudoletnjaka iz jedanaesterca. U 31. minuti domaćin ponovo dolazi u vodstvo preko Šestaka, te se na odmor odlazi sa minimalnom prednošću domaćina.

U drugom poluvremenu Koprivničani svoju prednost povećavaju. Na 3-1 u 58. minuti povisuje Jambrušić glavom nakon ubačaja iz kuta, a konačnih 4-1 u sudačkoj nadoknadi postavlja Šestak na isti način.

U Bjelovaru je domaćin deklasirao Ivančicu s visokih 5-0. Golijadu je otvorio Pavleković u 10. minuti glavom nakon ubačaj iz kuta. U 14. minuti domaćin vodi 2-0,a pogodak je postigao Piragić nakon pogreške vratara Ivančice. Trupac u 35. minuti diže na visokih 3-0 pa se tim rezultatom odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu Pušić glavom u 54. i Pavleković prekrasnim pogotkom u 74. minuti postavljaju konačnih 5-0 za domaćina.

U Ludbregu Podravina je ponizila posljednjeplasirani Papuk. Četiri pogotka za Podravinu djelo su Ivana Vukovića koji je mrežu gostiju zatresao u 3., 20., 32. i 59. minuti. Ribić je zabio dva u 15. i 87. minuti, dok su strijelci po jednog pogotka bili Damir Vađunec u 54. i Kosir u 83. minuti.

U sjedećem kolu Nedeljanec i Podravina igraju županijski derbi u Nedeljancu, dok Ivančica ugošćuje Nedelišće.

Rezultati 3.HNL sjever: Podravina-Papuk 9-0, Bjelovar-Ivančica 5-0,  Koprivnica-Nedeljanec 4-1, Podravac-Čakovec 1-3, Polet Pribislavec-Križevci 1-2, Graničar Kotoriba-Mladost Prelog 3-3, Nedelišće-Slatina2-1, Croatia Grabrovnica-Mladost Ždralovi 2-2

Tablica 3.HNL sjever: 1. Koprivnica 26, 2. Slatina 24, 3. Čakovec 23..., 7. Podravina 16, 8. Ivančica 16, 9. Nedeljanec 14..., 15. Polet Pribislavec 3, 16. Papuk 1