Rukometaši Ivančice upisali prvu ovosezonsku pobjedu

Objavljeno: 24.10.2011. 11:20

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

U sedmom kolu 1. HRL rukometaši Ivančice uspjeli su upisati prve bodove.  Slavili su protiv Umaga rezultatom 29:25 (14:12)...

Ivančani su odlično krenuli u susret, nakon pet minuta imali 4:0, a gosti su prvi gol postigli tek u 6. minuti. Tada slijedi serija promašaja, loših kontri i gosti u 13. minuti dolaze na 6:6.  Ipak, u završnici prvog diela domaći su igrači zaigrali bolje riješili ga u svoju korist sa 14:12.

U nastavku gosti su uspostavili ravnotežu, izjednačili rezultat nakon nekoliko minuta, pa su Ivančani opet poveli, a ključne su bile minute od 43. do 46., kada su odličnom igrom i serijom od 5:0 otišli na nedostižnih 26:19, te susret mirno priveli kraju. Pobjeda je mogla biti uvjerljivija i većim omjerom da se nisu u zadnjim minutama potpuno opustili, pa su gosti sa 29:22 stigli na podnošljivih 29:25.

Prvi strijelac Ivančice bio je Dalibor Jagačić sa 8 golova (iskoristio svih pet sedmeraca), Marko Gotal postigao je 6, Emerson Žnidarić, Petar Rodik i Dominik Peček po 3, Marko Težak 2, a Robert Štefičar i Kristijan Putarek po 1, dok je vratar Alen Grd imao 17 obrana.

Kod gostiju najefikasniji Marko Ćosić i Tomislav Matošević sa po 8 golova. U slijedećem kolu Ivančica odlazi u Slavonski Brod, gdje igra sa ekipom Broda.

Spomenimo da je Vidovec BIOS u ovom kolu doživio prvi ovosezonski poraz i to u Županji od istoimenog domaćina s rezultatom 23:25.