Senzacija u polufinalu kupa regije hrvatske: MNK Grandy izbacio prvoligaša!

Objavljeno: 13.12.2012. 12:04

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:46

Pred prekrasnim i nikad vi?enim ambijentom u jednoj službenoj utakmici u malosuboti?koj dvorani u kojoj se okupilo oko 250 gledatelja, malonogometaši hrvatskog drugoligaša MNK Grandy-a ostvarili su povijesnu pobjedu u polufinalu malonogometnog kupa regije sjever savladavši i izbacivši iz daljnjeg takmi?enja nakon izvo?enja šesteraca ponajbolju hrvatsku malonogometnu ekipu Alumnus iz Zagreb, piše eMe?imurje.hr.

Alumnus se trenutno nalazi na tre?em mjestu 1. HMNL, a gdje je stigao zahvaljuju?i pobjedi u posljednjem odigranom kolu nad sjajnim Nacionalom. Može se re?i da je trener Mi?o Marti? nadmudrio Roberta Grdovi?a, ali ipak Marti? nije uspio nadmudriti požrtvovnost i zajedništvo koje je pokazao MNK Grandy.

Igra?i Alumnusa u Malu Suboticu došli su u punom sastavu, ostavivši u Zagrebu tek još nedovoljno spremnog nakon ozlijede Capara i vratara Juki?a. Igra?i Grandya uspjeli su zaustaviti i Hrvoja Penavu, najboljeg strijelca 1.HMNL koji na ju?erašnjoj utakmici nije postigao pogodak, kao i najboljeg igra?a i hrvatskog reprezentativca Matiju ?ulvata! Trener Alumnusa Mi?o Marti? kao da ni sam nakon utakmice nije mogao vjerovati da je mom?ad Grandya bila sposobna odigrati ovakvu odli?nu utakmicu i preokrenuti rezultat sa 1:3 na kona?nih 4:4.

Ve? u 1. minuti vratar Mar?ec sa svoje polovice proigrava Fažona koji je izvrtio gostuju?eg vratara Modrušana i zabio za 1:0! Slijedi odli?an udarac Vukovi?a kojeg vratar gostiju zaustavlja. Gosti u 3. minuti nakon izgubljene lopte doma?e ekipe poravnavaju rezultat na 1:1. Odli?an dva udarca uputio je Hruško koje odli?ni gostuju?i vratar zaustavlja, dok tre?i nakon loba odlazi iznad gola. U 7. minuti Cirkven?i? i Gorupi? pucaju pored gola dok minutu kasnije nakon proigravanja Vukovi?a, Hruško se našao u stopostotnoj prilici koju ne uspijeva realizirati.

Odli?ni na ovoj utakmici i uz Fažona sigurno najbolji igra? na utakmici Vukovi? puca tik pored vratnice. U 10. minuti Fažon puca sa sredine žele?i lobom iznenaditi istr?alog gostuju?eg vratara, ali njegov udarac odlazi iznad gola dok Vukovi? puca pored gola. U jeku velike inicijative doma?ih u 11. minuti doma?i igra? Hruško nespretno je pred golom zahvatio loptu koja odlazi u gol za vodstvo gostiju od 1:2.

Igra? Grandya Vukovi? upošljava Orši?a koji ne uspijeva iz neposredne blizine posti?i pogodak. U 14. minuti gostuju?i igra? Grbeša poga?a vratnicu dok u 16. Orši? ima priliku koju ne uspijeva realizirati. Minutu kasnije Hruško proigrava u brzoj izvedenoj akciji Fažona ali gostuju?i vratar brani ovaj udarac.

U poslijednjoj minuti prvog dijela u izigranoj akciji Petrovi? proigrava Baši?a koji postiže pogodak za 1:3 s kojim se odlazi na odmor. Ostaje veliko žaljenje za brojnim propuštenim prilikama i situacijom na semaforu kad se realno stanje ne reflektira rezultatom.

U nastavku utakmice u 26. minuti Fažon proigrava Hruška koji postiže pogodak za 2:3. Odmah poslije Gorupi? proigrava Orši?a koji izbiva sam ali je neprecizan dok dvije minute kasnije gosti preko Matoševi?a u jednoj akciji imaju dvije prilike ali je Mar?ec nesavladiv.

Minutu kasnije Cirkven?i? puca ravno u vratara dok u 32. minuti Orši?ev udarac ponovno vratar brani dok Fažon promašuje veliku priliku. U 35. minuti erupcija oduševljenja kada je Vukovi? preciznim udarcem poravnao rezultat na 3:3!

Još se slavlje gostiju nije stišalo, a gosti preko Baši?a preokre?u rezultat na 3:4. Trener gostiju Mi?o Marti? kako bi ?uvao loptu i "ukrao" vrijeme, vadi vratara i u igru stavlja golmana - igra?a, što se kasnije pokazalo ne baš dobrim potezom za njih. Vukovi? je uspio presje?i loptu te minutu prije kraja nakon prekršaja sudac ?osi? pokazuje na deseterac zbog 6. akumuliranog prekršaja. Vukovi? sigurno uzima loptu i izvodi ga te poravnava rezultat na 4:4 i izaziva erupciju dvorane! Do kraja utakmice gosti su pokušavali igrati presing i posti?i pogodak, ali je kraj utakmice završio izjedna?uju?im rezultatom te se pristupilo izvo?enju šesteraca.

10:9 Gorupi?!

Gorupi? postiže pogodak za prolazak u finale!

Nakon pogotka Gorupi?a veliko i nevi?eno u ovoj dvorani slavlje i veselje doma?ih igra?a i navija?a koji se je preselilo u Domino bar Palovec i trajalo je do ranih jutarnijh sati.

- Da nije bilo navija?a i njihove podrške i zajedni?kog navijanja, sigurno ne bi uspjeli pobijediti jednu od najboljih hrvatskih malonogometnih mom?adi - zajedni?kog su nam stava nakon utakmice pri?ali igra?i Grandya.

U finalu hrvatskog malonogmetnog kupa regije sjever koje se igra u srijedu 19. prosinca u 20 sati u Zagrebu, na doma?em terenu MNK Fusio, bit ?e organiziran zajedni?ki odlazak autobusom, a zainteresirani se mogu prijaviti u Domino baru u Palovcu. Uvjereni smo da ?e se tražiti "karta više" jer - Grandy piše lijepu pri?u i  povijest. Ne samo svoju, ve? i me?imurskog malog nogometa.

GRANDY  10 (4)
ALUMNUS 9  (4)

MALA SUBOTICA Školska-sportska dvorana. Gledatelja 250. Suci; Marinko ?osi? i Dino Kramar. Delegat: Željko Frani? (svi Varaždin).
Strijelci: 1:0 Fažon (1), 1:1 Baši? (3), 1:2 Hruško (autogol, 11), 1:3 Baši? (20), 2:3 Hruško (Hruško (26), 3:3 Vukovi? (35), 3:4 Baši? (35), 4:4 Vukovi? (39).
GRANDY: Mar?ec, Gorupi?, Cirkven?i?, Fažon, Bastaši?, Gori?anec, Orši?, Valenti?, Vukovi?, Hruško, Kolar. Trener: Nikola Gori?anec.
ALUMNUS: Modrušan, Brni?, Šagud, Ziberi, Baši?, Matoševi?, Grbeša, Petrovi?, Penava, Matan, ?ulvat. Trener: Mi?o Marti?.
Igra? utakmice: Josip Fažon.

Izvor: eMe?imurje.hr.