općina maruševec

ŠNK Rudar 47 povećao prednost na prvenstvenoj tablici 3. ŽNL - skupine Varaždin

Objavljeno: 25.03.2024. 19:27

Zadnja izmjena: 25.03.2024. 19:27

Nogometaši ŠNK Rudar 47 iz Donjeg Ladanja upisali su jedanaestu ovosezonsku pobjedu u 3. Županijskoj nogometnoj ligi, skupini Varaždin.

U 13. prvenstvenom kolu izabranici Emilija Možanića na svom su travnjaku prošle subote pred 70-ak gledatelja pobijedili NK Vratno rezultatom 2:1 poluvrijeme 2:0. Zaslužni za rezultat na poluvremenu bili su Marin Kos Harjač i Matija Cmuk koji su mrežu protivnika zatresli u 27. i 39. minuti susreta. Gol Leona Vukovića iznenadio je domaćeg vratara u 83. minuti za konačnih 2:1.

Dan kasnije odigrana je utakmica u Jurketincu. Ekipa NK Omladinca poražena je na domaćem terenu od NK Dinamo iz Babinca, rezultatom 0:5. Na prvenstvenoj tablici, ŠNK Rudar 47 je na prvom mjestu povećao bodovnu prednost na 35 bodova, dok je NK Omladinac na 9. mjestu sa 4 osvojena boda.

Ovog vikenda slijedi nastavak prvenstva u 3. ŽNL – skupini Varaždin. Derbi 14. kola bit će odigran u Klenovniku gdje će igrači Rudara 47 nastupiti protiv istoimenog domaćina, dok NK Omladinac na domaćem terenu u Jurketincu dočekuje ekipu NK Sračinec. Obje su utakmice na rasporedu u subotu, 30. ožujka ove godine s početkom u 15 i 30 sati.