Stjepan Bešenić uspješan i u međunarodnoj konkurenciji

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 19.03.2013. 08:23

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:46

Na natjecanju iz Karate1 World Cup serije, održanom proteklog vikenda u susjednoj Sloveniji, Stjepan Bešenić iz Svibovca Podravskog (-60 kg) izborio je finale pobjedivši redom predstavnike Slovenije, Malezije i BiH.

U finalu je poražen od predstavnika Italije Maresce te je u svojoj kategoriji zauzeo izvrsno drugo mjesto. U Laškom se za bodove WKF rankinga i novčane nagrade borilo sveukupno 318 seniorskih natjecatelja iz 28 zemalja svijeta.

Samo tjedan dana ranije, 9. ožujka, Stjepan Bešenić, koji nastupa za KK Hercegovina Zagreb, na seniorskom je Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu osvojio zlato u kategoriji -60 kg (finale protiv Rukavine 3:2).

Stjepan Bešenić je student 3. godine Kineziološkog fakulteta u Zagrebu i stipendist Općine Sračinec. Karate trenira već 14 godina, a započeo je u Karate klubu Varaždin gdje je osvojio prve medalje.

Izvor: Sracinec.hr