Tian Yuan izgubila 4:1 protiv Mađarice Pote u odličnom meču

Objavljeno: 29.07.2012. 11:34

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:16

Varaždinska Kineskinja Tian Yuan odigrala je odličan meč protiv Georgine Pota, ali mlada Mađarica pokazala se kao neprijelazna prepreka pa se "Tina" u drugom kolu morala oprostili od olimpijskog turnira. Susret je bio vrlo uzbudljiv, posebice četvrti set gdje je Tina propustila šansu za povratak u meč...

Prvi set bio je vrlo izjednačen. Na kraju seta Mađarica je imala vodstvo 11:10, ali je Tina s tri uzastopna poena stigla do prvog seta. U drugom setu Pota je od početka krenula puno bolje te se odvojila na plus četiri i set mirno privela kraju rezultatom 11:4.

"Tina" nije mogla pružiti veći otpor niti u trećem setu, a Pota joj je prepustila svega dva poena.

Tian je konačno bolje proigrala u četvrtom setu. Povela je 3:1, držala prednost do 6:2, potom imala i 9:6, no Mađarica se vraća na 9:9 te set dobila rezultatom 12:10.

Pošto je izgubila praktički dobiveni četvrti set "Tina" je u petom setu potonula te Pota je uvjerljivo dobila set 11:2.

Georgina Pota - Tian Yuan 4:1 (11:13, 11:4, 11:2, 12:10, 11:2)