KUP: NK VARAŽDIN - HNK RIJEKA

FOTO Rijeka pobijedila odličan Varaždin golom u posljednjoj minuti sudačke nadoknade 1:2 (1:1)

Objavljeno: 31.10.2018. 20:00

Zadnja izmjena: 31.10.2018. 21:03

NK Varaždin i HNK Rijeka odigrali su čvrstu utakmicu osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa, na stadionu NK Varaždin pred četiri tisuće gledatelja. Poluvrijeme je završilo 1:1, a Rijeka se plasirala u četvrtfinale Kupa golom Čolaka u posljednjoj minuti sudačke nadoknade i s 1:2 odlaze iz Varaždina.

Susret je počeo pritiskom Rijeke i pogotkom iz prvog udarca prema golu. U 4. minuti Puljić je iz kontranapada ušao u kazneni prostor Varaždina i "jedan na jedan" uputio udarac u gornji desni dio Mrmićevog gola te donio veliku prednost za Rijeku. Igračima Varaždina trebalo je desetak minuta da se oporave od šoka i uspostave, kakvu-takvu raznotežu na terenu. U 27. minuti slobodan udarac s ruba kaznenog prostora Rijeke izvodi Benko i postiže izjednačujući gol. Igra Varaždina postaje živčja i bolje pariraju Rijeci. Pred kraj poluvremena Rijeka ponovo pritišće ali ne uspijeva iz stvorenih polušansi uputiti udarac prema varaždinskom golu.

U drugi dio sisreta igrači Varaždina ušli su puno bolje. Bili su agresivniji u pristupu igri, imali su više loptu u svojim nogama i odigravali su bolje akcije. Međutim, nedostajao je zadnji pas i udarac u gol. Puno puta igrači Varaždina našli su se u zaleđu. Rijeka je igrala na protunapade ali bez udarca u okvir Mrmićevog gola. Kad su se već očekivali produžeci, u poseldjnjoj četvrtoj minuti sučeve nadoknade nakon kornera Čolak pogađa glavom Mrmićevu mrežu i ruši varaždinski san o prolasku u četvrtfinale Kupa.

Tijek susreta:

90' GOL 1:2 Strijelac Čokal nakon kornera u posljednji minuti sudačke nadoknade.

90' Lončar, Rijeka žuti karton.

90' Igrat će se 4 minute sudačke nadoknade.

89' Izmjena u ekipi Varaždina Kolarić izlazi a ulazi Težak.

87' Izmjena u momčadi Rijeke izlazi Capan, ulazi pavičić.

81' Heber žuti karton zbog grubog starta.

80' Rijeka nemoćna u napadu, igrači Varaždina blokiraju sve pokušaje riječkih napadača.

78' Izmjena u Rijeci Boadu izlazi a ulazi Čolak.

75' U ekipi Varaždina nova izmejna izlazi Perković, a ulazi Bamidele.

72' Ponovo velika prilika za Varaždin ali je netko od obrambenih igrača Rijeke zaustavio loptu koja je išla prema golu.

65' Izmjene u oba sastava, u ekišpi Rijeke Puljić izlazi Gorgon ulazi; a kod Varaždina Sačer izlazi a ulazi Vuk.

63' Varaždin uzvraća konkretnim akcijama ali još nema pravog udarca na gol. Igrači Rijeke uspješno postavljaju zaleđa u koja ulaze domaći igrači. Gledatelji često negoduju jer misle da nije bilo zaleđa.

61' Rijeka prijeti iz kontranapada, koji su sve opasniji.

59' Još uvijek traje pritisak Varaždin, igra se više na polovici Rijeke.

54' Sve su glasniji i navijači Varaždina u podršci domaćim igračima, jer Varaždin trenutno ima inicijativu u igri.

52' Nakon loše intervencije golmana gostiju, kojem je ispala lopte iz ruke Varaždinci nisu uspjeli realizirati poklon.

49' Varaždin je puno bolje krenuo u drugo poluvrijeme. Igrači imaju puno agresivniji pristup igri.

46' U drugo poluvrijeme ekipe ulaze bez promjena.

45' Rijeka visoko pritišće obrambene igrače Varaždina, velika prilika za Rijeku ali brani Mrmić.

40' Rijeka pritišće a Varaždin vrijeba iz kontranapada.

37' Puljić, HNK Rijeka žuti karton zbog prekršaja.

36' Živnula je igra, Varaždin igra bolje nakon postignutog gola.

27' GOOOOOOOL 1:1 Leon Benko iz slobodnog udarca posprema loptu u gol.

26' Slobodan udarac na rubu šesnaesterca Rijeke.

19' Heber jedan na jedan s Mrmićem iz protupanada i puca pokrak gola.

14' Rijeka i dalje pritišće, dva uzastopna kornera ali bez upućenog udarca prema varaždinskom golu.

8' Varaždinci su se malo oporavili od šoka rano primljenog gola, ali za sada nisu uputili udarac prema golu Simona Sluge.

4' GOL 0:1 prvi udarac na gol Puljić iz protunapada pogađa desni gornji dio Mrmićevog gola.

2' Rijeka na početku vodi igru.