NK VARAŽDIN - HNK HAJDUK

FOTO U sadržajnom susretu Varaždin - Hajduk 0:3 uz četiri intervencije VAR-a

Objavljeno: 02.02.2020. 15:01

Zadnja izmjena: 02.02.2020. 16:58

U Varaždinu je odigran susret 20. kola Hrvatski telekom Prve lige između Varaždina i Hajduka pobjedom gostiju. Sadržajno prvo polurvijeme donijelo je dvije intervencije VAR-a, poništeni gol Hajduka, Nevistićevu obranu jedanaesterca ali i vodstvo gostiju. U drugom dijelu VAR ponovo donosi dva kaznena udaraca za Hajduk.

U utakmicu je Varaždin ušao u obrambenoj formaciji. Naročito se to vidjelo u prvim minutama susreta koji je pripao gostujućim nogometašima. Prvo uzbuđenje dogodilo se u 14. minuti kada prvi puta u Varaždinu intervenira VAR i rezultat toga je jedanaesterac za Hajduk zbog igranja Denisa Glavine rukom u domaćem šesnaestercu. Međutim, Nevistić brani udarac i time daje dodatnu snagu ekipi Varaždina, koja se od tada oslobodila pritiska Hajduka. Nova intervencija VAR-a događa se u 30. minuti kada se poništava gol Hajduka zbog zaleđa. Utakmica u završnici prvog dijela postaje sve otvorenija i borbenija i obje ekipe se izmjenjuju u napadima, a u jednom je igrač Hajduka Jradi uputio precizan udarac s ruba šesnaesterca u gornji desni kut Nevistićeva gola i dovodi goste u vodstvo u 42. minuti. Varaždin je uzvratio slobodnim udarcem u 44. minuti koji je izveo Drožđek s ruba gostujućeg šesnaesterca ali je lopta završila pokraj gola.

Drugo poluvrijeme počinje ulaskom Leona Benka umjesto Dominika Glavine ali tempo susreta je malo slabiji nego u prvom dijelu. U 72. minuti intervencija VAR-a i novi kazneni udarac za Hajduk koji realizira Caktaš. Uslijedilo je nekoliko izmjena u oba sastava i tempo igre ponovo pada. Kada su svi već mislili da je utakmica gotova uslijedila je još jedna intervencija VAR-a u 90. minuti, koja donosi novi kazneni udarac za Hajduk i Eduok postavlja konačni rezultat 0:3.

Tijek susreta:

90' 0:3 Eduok postiže gol iz kaznenog udarca.

90' Ponovo intervencija VAR-a i dosuđen kazneni udarac za Hajduk

85' Utakmica je ponovo ušla u mirniju fazu. Izmjena u Hajduku Caktaš izlazi a ulazi Blagaić.

79' Izmjene u Varaždinu Drođžek izlazi - Petković ulazi, Posavec izlazi - Dean Glavica ulazi.

74' Izmjena u Hajduku Jakoliš ulazi a izašao je Tahiraj.

72' 0:2 GOL Caktaš iz jedanaesterca.

69' Nakon kornera prilika za Hajduk ali se Nevistić snašao i obranio. (VAR provjera kaznenog udarca) - kazenni udarac za Hajduk a Stolnik dobiva žuti karton zbog igranja rukom.

67' Desetam minuta u kojem Varaždin ima veći posjed ali se igra umrtvila i nema izglednijih prigoda.

59' Korner za Varaždin, a na istočnoj tribini počela bakljada gostujućih navijača.

57' Hajduk je opet preuzeo inicijativu i više napada.

54' Greda za Hajduk

53' Tempo je malo slabiji nego u prvom dijelu, izmjenjuje se posjed lopte, a Roca dobiva žuti karton.

46' U drugo poluvrijeme umjesto Dominka Glavine ulazi Leon Benko.

44' Drožđek izvodi slobodan udarac s ruba šesnaesterca ali puca pored gola.

42' 0:1 GOL Jradi s ruba šesnaesterca precizno pogodio u gornji lijevi kut Nevistićevog gola i Hajduk vodi.

35' Izmjenjuju se napadi, utakmica postaje sve zanimljivija za gledatelje.

30' Eduok se najbolje snašao u varaždinskom kaznenom prostru i postigao pogodak (VAR provjerava) - nema pogotka - suđeno zaleđe.

26' Hajduk uzvraća ali Nevistić izbija loptu u korner.

25' Prvi udarac u okvir Hajdukova gola.

20' Žuti karton za igrača HajdukaTahiraj.

19' Igra se rasplamsala, Varaždin je dobio dodatnu snagu nakon neiskorištenog jedanaesterca gostiju.

17' Nevistić brani jedanaesterac!

16' Denis Glavina žuti karton zbog ugranja rukom u kaznenom prostoru i jedanaesterac za Hajduk.

14' Korner za Hajduk (sudac ide pogledati snimku, prva intervencij VAR-a u Varaždinu)

13' Stativa za Hajduk

11' Drugi korner za Hajduk ali domaći obrembeni igrače izlaze kao pobjednici.

9' Varaždin se malo oslobodio početnog pritiska gostiju.

7' Oglasili su se i navijači oba kluba.

6' Varaždin preko Drožđeka u prvoj napadčkoj akciji.

5' Hajduk agresivniji i igra se na polovici Varaždina.

2' Gosti prvi krenuli u napad i odmah zaradili prvi korner.

Varaždin - Hajduk 0:2 (0:1)